Inginer vanzari tehnica automatizarilor

MONDRIAN

Job expirat

RESPONSABILITATI

Persoana aleasa va participa alaturi de o echipa bine formata la mentinerea si dezvoltarea listei de clienti din zona de est a tarii, cuprinzand 8 judete prin:
-prezentarea de oferte tehnico-economice, obtinerea de comenzi, negocierea si incheierea contractelor, acorduri de plată;
-dezvoltarea si susţinerea de prezentari si informari generale (de firma cu realizarile din tara si strainatate), tehnice si comerciale pentru domeniile de activitate;
-consiliere tehnică si comerciala a clientilor.

CERINTE

O persoana dinamica, interesata sa faca cariera in vanzari , va reusi alaturi de clientul nostru daca va dovedi cateva calitati importante:
- absolvent/a de studii superioare profil tehnic(preferabil profil mecanic);
- min. 3 - 5 ani de experienţă în domeniul tehnic si automatizari;
- cunostinte generale bune de limba engleza;
- cunostinte bune de operare calculator;
- carnet de conducere categoria B;
- indemanare si abilitati de lucru practic;
- bune abilitati de negociere si putere de convingere;
- abilitati manageriale pentru conducerea zonei si a clientilor

BENEFICII OFERITE

Clientul nostru va ofera la randul sau:
- un mediu de lucru interesant si orientat spre performanta;
- training on-the-job;
- salariu motivant;
- pachet de beneficii corespunzator pozitiei mentionate.

Companie de consultanta in domeniul resurselor umane, localizata in Iasi.