Inginer Telecomunicatii (DTEL-TEL-Ro)

Deltatel

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Instalarea, punerea in functiune si integrarea in retea a echipamentelor de telecomunicatii;
- Activitati “On call”;
- Suport tehnic “On line” la cererea clientului;
- Depanare si service;
- Cu baza in orasul Bacau, Suceava, Craiova sau Sibiu

CERINTE

- Studii universitare (de preferat ETC);
Cunostinte si experienta:
- Cunostinte solide despre GSM/UMTS (teoretice si practice);
- Protocoale in telecomunicatii;
- Transmisiuni radio;
- Experienta in domeniu constituie un avantaj;
- Limba engleza (nivel mediu/ avansat);
Alte aptitudini:
- Flexibilitate in cadrul echipei, responsabil;
- Proactiv;
- Capacitate de lucru in conditii de stres si cu timp limitat;
- Adaptabil la conditiile mediului de desfasurare a activitatii;
- Disponibilitate pentru deplasari nationale;
- Permis de conducere valid.

BENEFICII OFERITE

- Privilegiul de a lucra intr-un grup multinational;
- Privilegiul de a lucra intr-o echipa noua si dinamica;
- Acces la tehnologii de ultima ora;
- Formare si pregatire profesionala;
- Oportunitati de dezvoltare profesionala;
- Pachet salarial atractiv;
- Programe de recompensare.

DELTATEL este o companie cu un nume nou dar cu traditie in piata telecomunicatiilor din Romania, nascuta in urma unui proiect de outsourcing si cuprinzand o importanta parte a Departamentului de Operatiuni al partenerului sau ALCATEL – LUCENT ROMANIA SA.
Avand peste 500 de angajati, DELTATEL este o companie tanara si dinamica, demonstrand atat in Romania cat si in exterior, competenta si experienta in:
- implementarea retelelor de telecomunicatii;
- oferirea de servicii profesioniste la standarde internationale, pentru retele de telecomunicatii;
- implementarea si operarea proiectelor multi-vendor cu metode standardizate la nivel mondial, adaptate la cerintele clientului.