ȘEF FORMAȚIE

Servicii Energetice pentru Acasă - SEA Complet S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Coordonează la nivel de formație:
- activitățile de verificări și revizii la instalațiile de utilizare a gazului pentru utilizatori persoane fizice și persoane juridice;
- preia din aplicația WFM alocările mari cu frecvență lunară/bilunară/decadală și le repartizează personalului din formație;
- verifică încărcările de revizii și verificări în aplicația WFM și grdaul de realizare a alocărilor;
- preluarea comenzilor pentru tipurile de operațiuni specificate venite pe alte canale, alocarea acestora către angajații calificați pe tipul de intervenție solicitat;
• Responsabil cu conducerea generală a activităților de revizii și verificări și livrarea de servicii specializate, eficiente și de calitate în aria de responsabilitate;
• Monitorizează gradul de retenție a clienților, minimalizarea pierderilor de clienți, și se preocupă de creșterea portofoliului de clienți precum și asigurarea satisfacției clienților în privința servicilor livrate;
• Răspunde de încadrarea cheltuielilor în plafonul alocat și realizarea venitului la nivelul bugetat pentru formația coordonată;
• Asigură suport pentru Managerul Tehnic Regional;
• Realizează analize, rapoarte prestabilite sau solicitate cu privire la stadiul îndeplinirii activităților din aria de repsonsabilitate și alte rapoarte solicitate;
• Participă la implementarea proiectelor la care este desemnat pentru a oferi suport managerilor de proiect pentru proiectele în derulare și cele noi;
• Analizează, periodic, indicatorii proprii formației coordonate, propune și urmărește implementarea acțiunilor corective;
• Propune măsuri de dezvoltare personală și profesională pentru personalul din subordine, cât și măsuri de optimizare a activității din aria de responsabilitate.

CERINTE

- Studii superioare (licențiat), profil tehnic;
- Experienţă practică necesară: minim 3 ani în domeniul distribuţiei gazelor naturale şi experienţă în conducere persoane minim 1 an;
- Cunoştinţe obligatorii de legislaţie: Cunoaşterea legislaţiei cu impact în domeniul de activitate;
- Cunoştinţe IT: deprinderi utilizare MS Ofice (Word, Excel, Outlook);
- Abilităţi de coordonare, lucru în echipă, comunicare;
- Capacitate de planificare, control, organizare şi prioritizare a sarcinilor;
- Abilități de lucru în mod structurat și strategic;
- Abordare proactivă şi creativă de rezolvare a problemelor;
- Abilități de leader și relaționare interpersonală;
- Angajament profesional la nivel ridicat;
- Permis de conducere auto cat. B;
- Mobilitate: deplasări, delegaţii.

BENEFICII OFERITE

Ofertă salarială atractivă!

SEA Complet SA este o companie formată în aprilie 2014, din îmbinarea cunoștințelor cumulate de-a lungul timpului cu succesul și experiența a doi giganți – E.ON Romania și Adrem Invest.
Pentru a oferi cele mai bune servicii energetice și de întreținere – revizii și verificări ale instalațiilor interioare de gaz și verificări tehnice periodice, am preluat personalul E.ON, acesta având calificare superioară și experiență vastă în domeniu.
Oferim clienților noștri servicii pliate pe nevoile lor, atât din punct de vedere al calității cât și al eficienței. Fiindcă siguranța lor este garanția serviciilor noastre.