Economist-Contabil

SC AGRO-INDUSTRIALA ROKURA S.R.L

Job expirat

RESPONSABILITATI

Studii medii sau superioare cu profil economic/contabil;
Experienţă în domeniu financiar contabil (minim 2 ani);
Cunoştinţe Word, Excel;
Cunoştinţe operare program contabil de tip ERP - preferabil WizPro;
Abilităţi de planificare, organizare şi coordonare a activităţilor desfăşurate;
Persoană foarte organizată, cu un spirit de observaţie dezvoltat şi orientare către detalii;
Constituie avantaj atestat expert contabil

CERINTE

Intocmeşte corect şi la zi evidenţa financiară şi contabilă;
Efectuează operaţiunile bancare (plaţi furnizori, ordine de plata bugetare etc) şi întocmeşte setul de documente pentru plăţile electronice, licitaţii si ridicările de numerar în lei şi valuta;
Ţine legătura cu băncile, clienţii şi furnizorii interni, în ceea ce priveşte atribuţiile ce-i revin;
Preia şi verifică seturile de documente din departamentele comerciale, întocmeşte deconturile estimative şi deconturile pentru deplasările externe;
Întocmeşte lunar statele de plată şi se asigură de depunerea declaraţiilor de impozite, taxe şi contribuţii aferente salariilor, precum şi declaraţiile privind contribuţiile la bugetul consolidat;
Asigură elaborarea în termen util a situaţiilor solicitate de Directorul Economic;
Îndosariază documentele cu care lucrează şi supervizează arhivarea lor;

BENEFICII OFERITE

• Pachet salarial atractiv şi motivant
• Condiţii de muncă deosebite
• O echipă de profesionişti

DESCRIEREA FIRMEI

O companie pentru viitor