Director National de Marketing - IASI

EDUROM

Job expirat

RESPONSABILITATI

Concepe planul anual de marketing si il implementeaza cu ajutorul echipei din subordine
Coordoneaza echipa din subordine - 25 de persoane: brand manageri, coordonator PR, responsabili marketing, graphic designeri, project manageri.
Analizeaza si identifica schimbarile care apar in trendurile pietei si in grupul tinta.
Responsabil de relatia cu agentia de publicitate pentru crearea campaniilor la nivel national.

CERINTE

EXPERIENTA NECESARA
Experienta in coordonarea unei echipe – minim 2 ani
Experienta de lucru in domeniul Marketing – minim 4 ani
Experienta in elaborarea si implementarea unui Plan Anual de Marketing
Experienta in lucrul pe proiecte si coordonarea de campanii de promovare

CUNOSTINTE
Studii superioare finalizate: sunt de preferat studii in Marketing, Comunicare, PR;
Cunostinte temeinice de Marketing certificate prin master, cursuri de pregatire in domeniul Marketing.
Este necesara cunoasterea conceptelor de baza din marketingul serviciilor, marketing direct, Public Relations, construirea unui brand.
Cunostinte basic de management de proiect
Cunostinte de utilizare PC: word, excel, internet
Cunostinte basic de programe de grafica: Corel Draw, Adobe Photoshop

ABILITATI NECESARE
Abilitati de prezentare si comunicare la un nivel superior
Abilitatea de a lucra cu mai multe branduri si cu manageri de brand
Persoana cu incredere in sine si capabila sa transmita acest lucru in exterior
Abilitatea de a lucra sub presiunea activitatilor specifice lucrului pe proiecte

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial performant adaptat la nivelul expertizei si asteptarilor candidatilor care indeplinesc cerintele postului.

EDUROM (consultanta resurse umane) organizeaza selectie pentru postul de Director National de Marketing localizat in IASI pentru clientul sau – companie la nivel national din domeniul serviciilor cu peste 10 ani vechime pe piata, lider national in domeniul in care activeaza.