CONTABIL SEF

SC VASION SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Organizeazã si asigurã efectuarea corectã si la timp a înregistrãrilor în contabilitate, potrivit planurilor de conturi si normelor legale, pe baza documentelor justificative ale tuturor operatiunilor patrimoniale.

Elaboreazã si implementeazã sistemul de evidentã contabilã a firmei.

Verificã corectitudinea înregistrãrilor contabile.

Reprezintã societatea alãturi de Director în raporturile cu autoritãtile si în special cu Administratia Financiarã.

Întocmeste si verificã balanta, bilantul anual, inventarul societãtii.

Realizeazã contul de rezultate si al balantei.

Elaboreazã tabloul de disponibilitãti.

CERINTE

studii superioare economice;

experienţă în domeniu de minim 3 ani;

cunoştinţe privitoare la legislaţia din domeniu;

cunoştinţe de operare PC: MicrosoftOffice (Word,Excel,Outlook);

constituie un avantaj experienţa în WinMentor, SAP;

disponibilitate la program prelungit;

atenţie şi meticulozitate, abilităţi de comunicare;

permis de conducere ctg. B;

BENEFICII OFERITE

salariu motivant;

Societatea comerciala VASION cu capital integral privat a fost infiintata in anul 1992 avand ca obiect principal de activitate comertul cu materiale de constructii. In prezent firma dispune de o retea de 33 magazine raspandite in orasele Bacau, Moinesti, Comanesti, Targu Ocna si Onesti. Oferta de produse a firmei cuprinde o gama variata de materiale de constructii, materiale termo si hidroizolatoare, siderurgice, instalatii termice, electrice, sanitare, materiale pentru amenajari interioare si accesorii si este in masura sa satisfaca cele mai exigente cerinte ale clientilor.