Consilier Juridic

ADECCO Resurse Umane

Job expirat

RESPONSABILITATI

ADECCO Resurse Umane, parte a Grupului ADECCO, selecteaza in vederea angajarii, pentru clientul sau, companie cu capital strain din ROMAN, cu loc de munca pe perioada nedeterminata ca si:
CONSILIER JURIDIC
Locatie: ROMAN
Responsabilitati:
- Concepe si redacteaza toate tipurile de contracte necesare pentru activitatea curenta;
- Concepe si propune clauze contractuale asiguratorii pentru orice tip de contract;
- Ofera solutii viabile, in timp real, privind diverse aspecte juridice s.a.

CERINTE

- Studii superioare juridice finalizate;
- Cunostinte aprofundate de drept comercial roman si international si drept civil ¿ contracte, legislatia muncii;
- Experienta ¿ MINIM 3 ANI INTR-O FUNCTIE SIMILARA;
- Cunostinte avansate operare PC (Excel, Word, PowerPoin, Internet);
- Limba engleza ¿ nivel avansat (intelegere, comunicare orala si scrisa);
- Persoana independenta, creativa, cu capacitate de analiza si reale abilitati de comunicare.

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial motivant.

Avand deschise peste 6.000 de birouri in 67 de tari ale lumii, Adecco este liderul mondial in domeniul resurselor umane ce ofera servicii de selectare, recrutare, plasare si gestiune de personal temporar sau permanent.