AREA SALES MANAGER - ZONELE TRANSILVANIA SI MOLDOVA

BACHMANN DC ROMANIA

Job expirat

RESPONSABILITATI

¿ Concepe si implementeaza strategii de dezvoltare a retelei de vanzari in concordanta cu scopurile companiei
¿ Realizeaza procesul de prospectare, contactare clienti, ofertare, incheiere vanzare, consultanta si suport post-vanzare.
¿ Realizeaza studiul concurentei pe game, produse, politica de preturi, distributie.
¿ Contribuie la promovarea profesionista a imaginii companiei, activitatilor si produselor acesteia
¿ Realizeaza si prezinta lunar directorului comercial un raport privind evaluarea activitatilor desfasurate
¿ Mentine relatiile cu portofoliul de clienti, ofera consultanta, suport si propune strategii pentru dezvoltarea acestuia

CERINTE

Pentru a indeplini standardele noastre de performanta, candidatii vor trebui sa aiba studii superioare tehnice, experienta semnificativa in vanzarea de produse industriale, sa cunoasca limba engleza ( germana reprezinta un plus), sa fie disponibili la deplasari frecvente, sa dispuna de bune abilitati de comunicare si sa fie puternic motivati pentru succes.
Pe langa posibilitatea unei cariere, oferim intregul suport si un pachet motivational competitiv.

BACHMANN DC ROMANIA este unul dintre liderii de piata in productia si distributia in domeniul electrotehnic. Sediul central este situat in Medias iar in prezent oferim o buna oportunitate de cariera viitorilor nostri colegi, pe postul de Area Sales Manager.