AREA SALES MANAGER

SC Bioeel SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- realizarea planurilor zonale de vânzări
- organizează activitatea echipei din subordine (formată din agenţi de vânzări, telesales, curieri)
- răspunde de managementul relaţiilor cu toţi beneficiarii din zona respectivă
- urmăreşte încasările pe zonă, stimulează încasările şi rezolvă problemele cu soldurile incerte
- menţine relaţii de colaborare cu echipele de promovare medicală şi vânzare ale reprezentanţelor producătorilor de medicamente
- organizează periodic şedinţele zonale
- urmăreşte confirmarea soldurilor pe zonă şi intervine în cazul în care este nevoie, urmăreşte completarea lipsurilor la acte şi date beneficiari şi intervine în cazul în care este nevoie, urmăreşte beneficiarii cu plata pe loc, colaborează şi propune la departamentul juridic acţiunile juridice cuvenite de la caz la caz
- urmăreşte rezolvarea la timp a retragerilor de pe piaţă
- verifică alocarea şi realizarea planului de campanii pe zona alocată

CERINTE

- persoană deschisă cu foarte bune abilităţi de comunicare
- abilităţi de negociere, persuasiune;
- abilităţi de coordonare, planificare, conducere şi delegare;
- corectitudine, seriozitate, responsabilitate în gestiune financiară

Bioeel a fost infiintat in anul 1992. Obiectul de activitate principal este distributia de medicamente. Ponderea activitatii se concretizeaza in 21 judete din Romania. In paralel cu activitatea de distributie bioeel produce medicamente si cosmetice. Detine un antrepozit vamal pentru patru companii multinationale. Este reprezentant unic al companiilor Beres Ltd. Ungaria, Chiron - Behring SUA, MPI Germania.
Bioeel intentioneaza sa ajunga intre principalele companii din domeniul distributiei si productiei de medicamente din regiune, prin imbunatatirea continua a serviciilor si produselor la cele mai inalte standarde de calitate.