Applications and Sales Engineer

Job Connect

Job expirat

RESPONSABILITATI

Cautam pentru clientul nostru, o companie care comercializeaza lubrifianti industriali pentru aproape toate ramurile industriale, un Inginer de vanzari pentru zona Moldova si judetele Brasov, Buzau, Harghita si Covasna.
Prin intermediul acestei companii, care este partenerul autorizat al unei marci premium de lubrifianti, se comercializeaza o gama larga de tipuri de lubrifianti speciali, avand un portofoliu de peste 2000 de produse, solutii personalizate pentru aplicatii si asistenta tehnica de specialitate.
Aceste produse se adreseaza atat producatorilor de masini, componente si sisteme, cat si companiilor care utilizeaza aceste echipamente.

Industriile carora se adreseaza gama de produse sunt dintre cele mai variate: Industria alimentara, industria textila, siderurgie, prelucrari mecanice, ciment si materiale de constructii, hartie si celuloza, prelucrarea lemnului, industria sticlei, cauciuc si mase plastice, industria farmaceutica, energie eoliana, automotive, industria feroviara, etc. Va primi portofoliul de clienti existenti, pe care va trebui sa il extinda, sa faca vizite la clienti, sa descopere aplicatii noi.

CERINTE

Cautam o persoana care sa indeplineasca urmatoarele cerinte:

- Sa aiba studii superioare de Inginerie;
- Experienta in domeniul mentenantei – sa lucreze, sau sa fi lucrat intr-o companie in departamentul de productie sau mentenanta, sa fie familiarizat cu procesele, limbajul tehnic, sa fie capabil sa aduca solutii la problemele cu care se confrunta clientii;
- Cunostinte de limba engleza la nivel avansat
- Bune abilitati de comunicare – acest om va interactiona cu clienti, directori de departamente, de companii, carora trebuie sa le aduca solutii pentru problemele pe care le au, utilizand argumente tehnice; sa creeze si sa mentina bune relatii de colaborare;
- Sa aiba interes pentru domeniul tehnicii, sa fie creativ, dedicat si entuziast – acest loc de munca presupune mult dinamism, vizite la clienti, identificarea de noi oportunitati, clienti noi carora sa le prezinte gama de produse; pe langa produsele existente, se pot face produse la cerere, personalizate pentru o anumita gama de masini sau unelte;
- Sa fie pasionat de tehnica, solutii inovatoare, provocari.

BENEFICII OFERITE

Beneficii:
- salariu fix, completat de comision din propriile vanzari
- comision din profitul anual pe tara
- masina de serviciu
- telefon
- laptop
- oportunitati de dezvoltare
- training despre companie

Firma Job Connect s-a nascut din dorinta de a face posibila intalnirea oamenilor meniti sa lucreze impreuna.

Sunteti profesionistul de care avem nevoie, iar noi suntem profesionistii care va propun cele mai bune optiuni de angajare.

Oferim urmatoarele servicii:
- recrutare si selectie de personal;
- leasing de personal;
- training si consultanta;
- evaluare psihologica;
- solutii de finantare in HR.