Agent Turism

Perfect Tour

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Pregatirea ofertei si a pachetelor turistice la cererea clientilor (calcul tarife, oferte speciale);
- Preluarea si efectuarea de rezervari, facturari si urmarire incasari/plati;
- Emiterea de documente fiscale si documente de calatorie si urmarirea desfasurarii actiunilor;
- Derularea de diverse alte activitati in vederea atingerii obiectivelor firmei;
- Pastrarea confidentialitatii informatiilor.

CERINTE

- Studii medii/superioare finalizate (studiile de specialitate constituie un avantaj);
- Cunostinte generale de turism si experienta minim 2 ani pe un post similar;
- Posesia de Brevet de turism constituie un avantaj;
- Operare calculator, Word, Excel, Internet;
- Engleza - nivel avansat (cunoasterea si a limbii germane constituie un avantaj);
- Capacitate de analiza si planificare ;
- Capacitate foarte buna de comunicare si relationare - atat cu clientii, cat si cu colegii;
- Disponibilitate pentru ore suplimentare (ocazional);
- Capacitate de invatare si asimilare pe termen lung;
- Capacitate rapida de decizie, precum si asumarea responsabilitatii pentru deciziile luate;
- Rapiditate in actiune, personalitate energica, gandire pozitiva, amabilitate si eficienta, onestitate si bun simt.

BENEFICII OFERITE

- Mediu de lucru agreabil, conditii excelente;
- Salariu motivant cu posibilitati de crestere in functie de realizarile inregistrate;
- Posibilitatea de integrare intr-o echipa tanara, profesionista si motivata.

DESCRIEREA FIRMEI

Turism