Agent Imobiliare junior broker

Omega BD

Job expirat

RESPONSABILITATI

Intermedierea tranzactiilor de vanzare, sau inchiriere imobiliare la nivel regional, sau national pe segmentele rezidential, comercial si productie/depozitare, logistica.
Gaseste, identifica din surse de informare diverse (ziar, internet, cunostinte din familie, sistem relational la nivel de institutii, notari, avocati, topometristi, functionari publici...), din activitatea de pe teren impartita pe zone de interes si care are ca rezultat crearea unei baze de date cu clienti si dezvoltarea relatiilor cu clientii.
Gestionarea, dezvoltarea si administrarea bazei de date (clienti, fonduri de investitii, dezvoltatori, tranzactii).
Participa activ, fara obligatii, la proiectele de investitii si dezvoltare derulate de parteneri, fonduri de investitii si dezvoltatori.
Promoveaza zilnic, prin printuri, sistemul informatic si internet activitatile companiei, avind ca target un numar de 5 contacte stabilite prin aceste metode.
Consultanta imobiliara/turism si asistenta în vederea obtinerii de finantari ipotecare/credite imobiliare.
Face raportarea activitatii saptaminal.
Are de realizat un target de minim 2 tranzactii imobiliare lunare finalizate (indiferent daca este vanzare, inchiriere, sau alte contracte de prestari servicii in acest domeniu)

CERINTE

• Experienta minima in activitati imobiliare.
• Atitudine corecta orientata catre client.
• Cunostinte PC, Word, Excel, PowerPoint, Microsoft IE, Microsoft Outlook.
• Personalitate, determinare, dorinta puternica de realizare financiara.
• Are abilitatea de a-si atinge obiectivele date, creativ, cu initiativa si orientare catre inovatie.
• Om de echipa, activ, capabil sa gaseasca solutii. Persistent.
• Fara conflicte majore cu fosti clienti, angajatori si fara obligatii contractuale.

BENEFICII OFERITE

Comision la fiecare tranzactie de minim 15%. Masina si laptopla dispozitie.

Firma isi desfasoara activitatea in domeniul IT&C, prestari servicii IT, sisteme de control acces si pontaj, electrice si electrocasnice, mobilier tip office, telecomunicatii mobile.