ACCOUNT MANAGER - Solutii procesare documente

Scop Computers

Job expirat

RESPONSABILITATI

Prospectarea pietei in segmentul si industria alocate in vederea identificarii potentialilor clienti (persoane juridice)
Stabilirea intalnirilor cu potentiali clienti in vederea prezentarii solutiilor de procesare a documentelor
Analiza, intelegerea si identificarea nevoilor clientilor din segmentul alocat
Ofertarea catre clienti a celor mai potrivite solutii, in concordanta cu nevoile acestora
Indeplinirea planului de vanzari prin semnarea contractelor de vanzare directa
Gestionarea potrofoliului de clienti alocati
Asimilarea informatiilor tehnice despre produsele si serviciile din portofoliu
Analiza pietei, a tendintelor aceteia si a activitatilor intreprinse de competitori
Intocmirea si transmiterea periodica a rapoartelor de activitate in acord cu solicitarile managementului

CERINTE

Experienta de cel putin 2 ani in domeniul vanzarilor directe
Experienta in vanzarea de produse/servicii in domeniile IT&C reprezinta un avantaj
Buna cunoastere a pietei si a mediului de business din Bacau
Excelente abilitati de comunicare si relationare
Capacitatea de a dezvolta si mentine relatii durabile si bazate pe incredere cu partenerii de business
Bune abilitati de prezentare si negociere
Domiciliul in Bacau
Permis de conducere categoria B

Daca vrei sa te alaturi echipei noastre, trimite CV-ul insotit de o scrisoare de intentie la hrd@scop.ro sau isabella.candescu@docentris.ro

Afla mai multe despre noi vizitand www.docentris.ro

Docentris este divizia din cadrul SCOP Computers, specializata in vanzarea solutiilor complexe de management si procesare documente. Solutiile oferite de DOCENTRIS acopera intregul lant al procesarii documentelor dintr-o companie, clientii beneficiind in plus si de consultanta expertilor din cadrul companiei. Portofoliul nostru include branduri puternice precum: Toshiba, HP, Kyocera, Lexmark, Nashuatec. Daca v-am stranit deja curiozitatea, va rog sa vizitati website-ul nostrum: www.docentris.ro pentru a afla mai multe despre echipa noastra si solutiile oferite de Docentris.