Agentul Imobiliar / Brokerul Imobiliar

Mervani Invest

Job expirat

RESPONSABILITATI

Obiectivele postului:
Agentul Imobiliar / Brokerul Imobiliar (Cod C.O.R.: 341301) se ocupă în principal cu activitatea de ofertare, primire şi prelucrare a cererilor şi ofertelor şi de tranzacţionare a imobilelor.

Sarcinile postului:
1. Ofertare
2. Primire şi prelucrare cereri
3. Primire şi prelucrare oferte
4. Tranzacţionare
5. Întocmirea documentelor de evidenţă şi raportare a activităţii
6. Gestionarea şi arhivarea documentelor
7. Utilizarea PC
8. Utilizarea echipamentelor periferice
9. Aplicarea normelor de sănătate şi securitate în muncă (NSSM) şi de prevenire şi stingere a incendiilor (PSI)
10. Comunicarea interpersonală
11. Munca în echipă
12. Alte sarcini

Condiţiile de muncă

Statutul angajatului:Permanent
Locul desfăşurării muncii: Birou Sinaia

Resurse disponibile

Spaţiul disponibil: minim 5mp
Dotarea materială:
autovehicul de serviciu, telefon fix, telefon mobil, fax, copiator, imprimantă, scanner, calculator electronic, computer, materiale consumabile, materiale promoţionale, echipamente de înregistrare audio-video, etc.;
Echipamente software: Microsoft Windows XP, Microsoft Office XP, Adobe Acrobat, Adobe Photoshop, programe de managementul clienţilor, baze de date, programe legislative etc.;

Alte resurse: acces internet, abonament telefon mobil;
Accesul la informaţii confidenţiale: are acces nelimitat la documentele care ţin de sarcinile de servici, inclusiv la documentele şi bazele de date privind clienţii, furnizorii şi distribuitorii; restricţiile de manevrare a acestora se aplică doar în cazul secretelor de serviciu aşa cum au fost reglementate de lege; în cazul altor informaţii accesul se realizează cu acordul personalului responsabil cu paza şi protecţia informaţiilor respective, sau conform regulamentelor organizaţiei.

CERINTE

Daca ai calitati de vanzator adevarat, daca ai motivatie puternica sa faci bani, daca nu vrei sa depinzi doar de un salariu fix, daca ai idealuri pe care vrei sa le atingi, daca nu ti-e frica de criza imobiliara, trimite-ne CV-ul tau la adresa de e-mail: job@mervani.ro si vino sa ne convingi ca meriti sa lucrezi la cea mai importanta Agentie Imobiliara din zona.
Cerinte:
- Experienta in vanzari constituie un avantaj;
- Studii medii, studiile superioare constitue avantaj:
- Abilitati de comunicare si negociere;
- Capacitatea de a lucra in echipa si de a lua decizii;
- Cunostinte operare PC;
- Limba engleza constituie avantaj
- Permis de conducere categoria B.

BENEFICII OFERITE

Recompensarea muncii:

1. Recompensarea directă:
– Salariul de baza in acord cu nivelului atins in Diagrama de Functii si Tituri a companiei
- Comision procentual (individual si de grup) conform Diagramei de Functii si Titluri incasat pe baza de Contract de Comision;

2. Recompensarea indirectă:

Concedii cu plată:
- pentru perioada concediului de odihnă angajatul beneficiază de o indemnizaţie de concediu, care nu poate fi mai mică decât salariul de bază
- concedii medicale de maternitate sau de paternitate;
- concedii medicale pentru îngrijirea copilului bolnav;
- concedii cu plată pentru formarea profesională;

Concedii fără plată:
- 30 de zile de concediu fără plată, acordat o singură dată, pentru pregătirea şi susţinerea lucrării de diplomă în învăţământul superior;
- concediu fără plată pentru rezolvarea unor situaţii personale;

Alte recompense indirecte:
- Prime si bonusuri nespecificate

Compania imobiliara MERVANI INVEST este prezenta pe piata imobiliara din 2003, impunându-se ca un partener important pentru investitorii romani și străini in calitate de promotor imobiliar. Ne-am specializat in servicii de consultanta investiții pentru case și vile de vacanta, terenuri, spatii comerciale si proiecte imobiliare - în special în zonele rezidențiale din Valea Prahovei.