Spitalul Wiener Privatklinik din Viena recrutează asistente medicale din România.

Wiener Privatklinik

Job expirat

RESPONSABILITATI

Cerințe preliminare:

• Certificat de Calificare Profesională în domeniul Asistent Medical Generalist sau Diplomă de licență a Facultății de Asistență Medicală
• Experiență: Absolvenți sau cu experiență

Domenii de expertiză:

• Competențele de bază ale asistenței medicale
• Expertiză în cazuri de urgență

CERINTE

Cerințe:

• Cunoștințe de limba germană - obligatoriu
• Cunoștințele de limbă engleză sunt un avantaj
• Competențe și aptitudini organizatorice și de coordonare
• Empatie
• Responsabilitate
• Orientare spre nevoile pacientului
• Promptitudine în realizarea sarcinilor
• Abilități de lucru în echipă
• Disponibilitatea de a se muta în Viena

Responsabilități:

• Aplicarea și respectarea planului de tratament prescris de medicul curant;
• Acordarea de îngrijiri medicale pacienților în conformitate cu patologia specifică;
• Curățarea, dezinfectarea și sterilizarea instrumentarului medical conform procedurilor operaționale;
• Urmărirea evoluției pacienților, completarea fișelor și informarea medicului despre orice modificare suferită în starea pacienților;
• Participarea la vizita medicală;

CV-urile în limba engleză și/sau limba germană se pot trimite pe adresa de e-mail: hr-nurses@wpk.at

BENEFICII OFERITE

Beneficii:

- Pachet salarial atractiv
- Mediu de lucru performant
- Posibilitatea de a evolua alături de cei mai buni profesioniști din domeniu

Wiener Privatklinik (WPK) este unul dintre cele mai mari spitale private din Viena, dotat cu 145 de paturi, un bloc operator cu 4 săli de operație, servicii de imagistică avansată, fizioterapie și recuperare medicală la standarde internaționale.
Deține nouă centre de competență, oferind pacienților servicii de diagnostic și tratament într-o largă varietate de specialități medicale: medicină cardiovasculară, chirurgia nervilor periferici, oncologie, ortopedie, medicină sportivă, chirurgie traumatologică, radiologie intervențională și microchirurgie, chirurgie plastică și recuperare medicală.