Recrutam asistenti sociali/medicali pentru AUSTRIA

SC NITON CONSTRUCT SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Stii germana si cauti un loc de munca in strainatate, cu salariu motivant?

Noi va trimitem in Austria si Germania.
Pentru 12 luni lucrate primiti 14 salarii.

Recrutam:

Ingrijitori pentru batrani la domiciliu

Asistenti sociali pentru azile de batrani

Asistent medical generalist

CERINTE

Studii necesare:

-LIMBA GERMANA

1. Studii terminate cu - Diplomă de absolvire de asistent medical generalist cu studii superioare de scurtă durată SAU Diplomă de licenţă de asistent medical generalist cu studii superioare de lungă durată

2. Studii terminate cu - Diplomă de asistent medical generalist cu studii post-liceale, care a inceput dupa 1. 01. 2007.

3. Studii terminate la Scoală postliceală cu Certificat de compeţente profesionale de asistent medical generalist, care au inceput inainte de 1.01.2007 cu experienta in domeniul muncii de cinci ani in ultimii 7 ani.

Este nevoie de un atestat de la ministeriul sanatatii care se primeste in baza diplomelor de la punctele 1,2 si 3.

Daca se primeste atestatul din articolul 31 din 2005/36/eg ministerul sanatatii, atunci se poate echivala fara examene.

DESCRIEREA FIRMEI

Servicii si Recrutare