Operator Printer - Plotter / Graphic Designe / Grafician

C.N. Folien Design GmbH

Job expirat

RESPONSABILITATI

- verificarea fişierelor si pregătirea acestora pentru print
- realizarea de layout-uri şi machete grafice;
- vectorizare & realizare sigle;
- prelucrare imagini;
- operare pe diferite echipamente digitale: tipar digital, plotter, cutter-ploter, etc.;
- organizeaza procesul de print
- montare elemente printate-taiate contur.
- locul de munca se afla in Vienna

CERINTE

- experienţă minim 1 an într-un job similar;
- experienta pregatire fisiere print - adaptare grafica
- operare utilaje de print digital: MUTOH constituie un avantaj
- operare utilaje de taiere pe contur (plotter) : MIMAKI constituie un avantaj
- operator echipamente de personalizare a obiectelor promotionale;
- cunoştinţe avansate de Corel Draw, Adobe Photoshop, Illustrator
- constituie un avantaj cunoasterea altor programe de grafica (InDesign, Acrobat);
- abilităţi de comunicare, organizare şi planificare;
- capacitate de lucru sub presiunea unor termene limită;
- experienta practica in colantare nivel mediu (scrisuri, logo-uri, si alte elemente publicitare)

BENEFICII OFERITE

- se asigura salariu motivant (minim - 1400€) , in acord cu experienta si calificarile candidatului.

Compania C.N. FolienDesign GmbH cu sediul in Viena – Austria prezenta pe piata austriaca in domeniu de peste 7 ani pune la dispozitiea candidatilor posibilitatea de a lucra in Austria intr-un mediu dinamic, la un nivel calitativ de top.
Productie Publicitara, Printuri Digitale, Personalizari Materiale Promotionale
I