Marketing & Sales Specialist

S.C. FTV S.R.L

Job expirat

RESPONSABILITATI

Fashiontv Romania recruteaza specialist marketing si vanzari pentru sediile din Dubai, Viena si Londra.

Responsabilitati:

- activitate de vanzare a produselor si pachetelor turistice, online si de publicitate;
- dezvoltarea permanenta a portofoliului de clienti ca urmare a initiativei si a demersurilor proprii prin exploatarea tuturor oportunitatilor legate de companie si piata;
- crearea unei baze de date cu potentialii clienti, contactarea acestora, prezentarea ofertei si stabilirea de intalniri;
- prezentarea companiei, a ofertei de produse si servicii;
- indeplinirea obiectivelor de vanzare;

CERINTE

- studii superioare
- experienta de minim 3 ani pe un post similar
- disponibilitate pentru deplasare in punctele de lucru
- experienta in organizarea de evenimente fashion
- cunostiinte avansate de operare PC (Office, Internet)
- cunostinte de marketing online
- abilitati in comunicare, usurinta in initierea si dezvoltarea relatiilor interpersonale, bun negociator
- atitudine pozitiva, orientare spre rezultate
- cunoasterea limbii engleze la nivel avansat
- cunoasterea limbii arabe ( constituie avantaj pentru punctul de lucru din Dubai)
- cunoasterea limbii germane ( constituie avantaj pentru punctul de lucru din Viena)

BENEFICII OFERITE

- cazare, masa, salariu atractiv

FTV este singura televiziune de nisa care transmite 24 de ore pe zi, 7 zile pe saptamana, programe ce promoveaza tot ceea ce tine de domeniul fashion: de la design interior pana la vestimentatie, make-up, hair-style si lifestyle.

Din 1997 FashionTv s-a impus in intreaga lume, ca lider de piata, transmitand astazi pe 5 continente, in peste 195 de tari, imagini spectaculoase surprinse din primul rand al show-urilor exclusiviste de moda din intreaga lume.

De peste 7 ani, FashionTV si-a facut simtita prezenta in Romania prin co-productii si transmisiuni ale celor mai importante evenimente de gen: Bucharest Fashion Week, Summer Fashion Festival, Top Model Romania,FashionTV Model Award, Miss f Romania, Miss Litoral.