Voluntari

Vis de Copil

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Implicarea copiilor in activitati creative
- Asistarea la realizarea temelor de casa
- Implicarea copiilor in activitatii precum : lectii de engleza, lectii de invatare a alfabetului, numerelor pentru tinerii adulti/copiii

CERINTE

- Empatie
- Plin de initiativa, creativ
- Capabil sa lucreze in echipa
- Cunoscator al limbii engleze

Va rugam nu aplicati cu CV-ul. Pentru mai multe detalii , veniti direct la Centrul nostru situat pe strada Ludovic Szantay nr. 15 ( fosta Savinesti) din Arad ( o casa cu multa iedera pe ea) pentru a vedea cu ce ne ocupam si de ce nu, pentru a ne da o mana de ajutor :)

Vis de Copil este o fundatie mica din Arad infiintata de Kenneth si Kathryn Cloke, doi profesori de liceu din Glasgow, Scotia. Lucram cu copiii strazii si familii sarace, promovand drepturile copiilor la toate nivelele societatii. Vis de Copil ofera ajutor pentru cele mai nevoiase comunitati din Arad. In Centrul de Zi de pe strada Ludovic Szantay nr.15, oferim servicii de baza pentru persoanele nevoiase si copiii stazii. Contactam familiile copiilor si oferim sprijin moral si practic in speranta de a-i preveni sa ajunga permanent pe strada. Le sunt oferite sfaturi femeilor cu privire la igiena de baza si o alimentati sanatoasa in conditiile