REFERENT LOGISTICĂ - AMBALARE, Departamentul Logistică, Fabrica de volane

TAKATA PETRI ROMANIA SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

 Responsabil cu gestionarea ambalajelor;
 Asigurarea şi programarea modalităţilor de împachetare urmărind cantitatea, calitatea, reducerea costurilor, target-urile proiectelor, locaţia şi fluxul materialelor;
 Dezvoltarea şi achiziţionarea ambalajelor conform Planului de Proiect;
 Întocmirea analizelor necesare pentru optimizarea costurilor logistice şi de ambalare;
 Întocmirea procedurilor specifice şi instrucţiunilor de lucru cu privire la ambalarea produselor;
 Responsabil cu monitorizarea pe teren a stocurilor de ambalaje şi a folosirii corecte a acestora de către toţi cei implicaţi în manipularea lor.

CERINTE

 Studii superioare (Tehnice sau Economice);
 Experienţă în domeniul logisticii (domeniu automotive) – minim 1 an;
 Cunoştinţe de operare PC ( Pachetul MS Office);
 Cunoaşterea limbii engleze la nivel avansat (cunoaşterea limbii germane prezintă avantaj);
 Persoană cu abilităţi de comunicare şi de lucru în echipă;
 Domiciliul în municipiul Arad.

BENEFICII OFERITE

 Pachet salarial motivant bazat pe competenta si evolutie profesionala;
 Conditii de munca la standarde internaţionale;
 Asigurare privata de sanatate;
 Tichete de masa;
 Servicii medicale gratuite;
 Transport asigurat din judeţul Arad.

Productie de volane si centuri de siguranta pentru industria auto de top din Asia, Europa si America