Quality Planner

Adept Human Resources

Job expirat

RESPONSABILITATI

Pentru unul dintre clientii nostri, reprezentant al industriei automotive din Arad, suntem in cautarea unui Quality Planner.

CERINTE

Sarcini:

• Analiza cerintelor de calitate ale clientului si asigurarea implementarii lor in procesul de dezvoltare a proiectului
• Analizeaza impreuna cu responsabilii desemnati in echipa de proiect, conceptul de produs si semnaleaza problemele legate de fezabilitate (dimensiuni, tolerante, caracteristici speciale)
• Defineste impreuna cu responsabilii alocati in echipa de proiect metodele si mijloacele de verificare ale produsului (lere, instrumente de masurare)
• Elaborarea si implementarea documentatiei interne de calitate pentru produsul final impreuna cu membrii echipei multidisciplinare (documentatia PPAP, cataloage defecte, capabilitati proces etc.)
• Suport pentru P-FMEA responsabi pentru emiterea planului de control si actualizarea lui pana la inceputul productiei de serie
• Controlul calitatii produsului, identificand deviatiile de calitate si monitorizand actiunile corective necesare in cazul problemelor de calitate sau a reclamatiilor de la client pana la inceputul productiei de serie (Safe Launch Plan)
• Monitorizeaza aprobarea componentelor cu furnizorii si relizeaza aprobarea produsului cu clientul
• Asigurarea legaturii si negocierea cu partenerii externi, clienti si furnizori intelegand cerintele automotive si cerintele clientului

Cerinte:

• Studii superioare tehnice
• Experienta in industria automotive in domeniul calitatii constituie avantaj
• Bune cunostinte de operare PC (MS Office)
• Cunostinte limba Engleza – nivel avansat
• Cunoasterea limbii Germane – constituie avantaj
• Abilitati de comunicare, orientare catre client si catre rezultate
• Spirit de echipa, bune abilitati de rezolvare a problemelor
• Persoana proactiva

Adept Human Resources ofera o gama flexibila de servicii de recrutare. Echipa noastra de consultanti este specializata in identificarea si atragerea talentelor pentru diverse roluri intr-un numar mare de industrii. Ne mandrim cu experienta si cunostintele acumulate atat in ceea ce priveste candidatii, cat si clientii, in industriile in care ne focusam. Avand in vedere know-how-ul acumulat de Consultantii nostri de-a lungul timpului, putem oferi o solutie in orice situatie.

Scopul nostru este sa construim parteneriate cu clientii nostri, nu sa actionam ca un simplu furnizor. Reusim sa facem acest lucru plecand de la o intelegere in profunzime a afacerii dezvoltate de catre acestia, a mediului in care activeaza si a cerintelor lor specifice. Ca rezultat, oferim un serviciu profesionist, personalizat si eficient din punct de vedere al costurilor.

www.adepthr.ro