PROJECT MANAGER

Euro Job

Job expirat

RESPONSABILITATI

Locatia Postului
ARAD
Atributiunile postului:
- Coordonarea si supravegherea activitatii de constructii in cadrul unui proiect international
- Urmarirea din punct de vedere tehnic a derularii proiectului
- Reprezentarea firmei in relatia cu partenerii
- Urmareste si raspunde de respectarea din punct de vedere tehnic si calitativ al lucrarilor executate de firma si suantreprenori.
- Urmareste si raspunde de respectarea termenelor partiale si atermenului de finalizare asa cum rezulta din contractul de executie.
- Urmareste si raspunde de respectarea normelor de protectie a muncii si protectia mediului pe santier.
Activitati principale:
-Elaboreaza si coordoneaza planul de activitate aferent activitatii de constructii pentru realizarea proiectului. ?Administreaza bugetul de130.000.000.000 lei aferent activitatii de constructii pentru realizarea proiectului, ca parte integranta a planului de afaceri si al bugetului de venituri si cheltuieli al companiei. -Coordoneaza intreaga activitate de realizare din punct de vedere tehnic si calitativ a lucrarilor de executie a proiectului.
-Poarta negocieri cu ofertantii/furnizorii in vederea obtinerii conditiilor contractuale cele mai avantajoase;
-Incheie contracte si verifica derularea/executia acestor contracte in termenii incheiati;
-Rezolva toate problemele legate de parcul auto al societatii.
-Raporteaza zilnic si/sau la intervale convenite cu conducerea companiei stadiul lucrarilor, intocmeste dari de seama asupra activitatii la intervalele solicitate de directorul executiv.
-Intocmirea si tinerea unor evidente si statistici operativ - functioanle.
-Este la curent cu toate noutatile de pe piata in domeniul care face obiectul sau de activitate.
Cerinte:
Candidatul ideal in viziunea noastra este un barbat tinar intre 35 ? 40 ani cu o experienta lucrativa de min 10 in domeniu din care cel putin 5 ani ca manager de proiect si care sa posede urmatoarele calitati :
-Absolvent de studii superioare in una din specialitatile: constructii civile,constructii hidrotehnice . istalatii in constructii;
-Foarte bune abilitati de relationare, usurinta in initierea , sustinerea si dezvoltarea relatiilor interpersonale.
-Foarte bune abilitati de comunicare si negociere(persuasiune si prezentare profesionala). .
-Spirit analitic si organizatoric.
-Spirit de echipa, dinamism , flexibilitate si initiativa
-Capacitatea de a gestiona activitati complexe si rezistenta la munca in conditii de stres;
-Abilitati de organizare si planificare;
-Personalitate puternica, cu valori stabile.
-Responsabilitate maxima si loialitate.
-Atitudine proactiva si pozitiva, initiativa, dinamism.
-Gandire anticipativa si preventiva.
-Spontaneitate, promptitudine si ritm de lucru alert.
-Cunostinte solide si experienta in operarea PC.
-Limba engleza nivel avansat, germana este un avantaj
-Permis auto categoria B.
Oferta (bonusuri, beneficii):
Pachet salarial atractiv min.600 Euro ; masina de serviciu ; telefon; alte bonusuri si sisteme de recompensare.
Oportunitati deosebite de dezvoltare profesionala in cadrul unei echipe active si dinamice.
Mediu de lucru stimulativ

Vor fi contactati doar candidatii care corespund cerintelor esentiale.
Candidaturile vor fi tratate cu maximum de confidentialitate