Programator .NET

LEONI WIRING SYSTEMS RO

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati:
- Programator .NET (cu focus C#)
- Realizarea de programe conform specificatiilor
- Participa activ la faza de proiectare/design a actualelor sau noilor proiecte elaborate .NET
- Propune solutii tehnice
- Redacteaza specificatiile tehnice
- Respecta conventiile de codare
- Realizeaza rapoarte

CERINTE

- Studii superioare absolvite cu diploma de licenta sau student in an terminal
- Buna cunoastere a C#
- Buna cunoastere a .NET Framework 2.0 – 4.0
- Baze de date (Microsoft SQL Server 2005/2008, PostgreSQL)
- Intelegerea conceptelor legate de Programarea Orientata pe Obiect
- Cunostinte limba engleza: nivel conversational
- Capacitate de lucru individual sau in echipa
- Cunoasterea ASP.Net, Ajax, Web Services, Windows Services, VB.NET prezinta avantaj
- Cunostinte limba germana prezinta avantaj

BENEFICII OFERITE

- Tichete de masa
- Asistenta medicala
- Transport

DESCRIEREA FIRMEI

Grupul de companii LEONI

Binecunoscut ca un sistem inovativ si de dezvoltare pentru cabluri, cablaje si sisteme de cabluri, grupul numara peste 61.000 de angajati in mai mult de 88 locatii raspandite in 32 tari. Este binecunoscut furnizor pentru Audi, BMW, Bosch, Mercedes-Benz, Deutsche Telekom, Ericsson, General Motors, Land Rover, Miele, Philips, Porsche, Siemens, VW si altii.

Locatia BISTRITA cu mai mult de 3.300 de angajati este parte a diviziei de cablaje, fiind cel mai mare angajator din Bistrita – Nasaud.