Inspector Calitate / Operator Calitate

invenio QD Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

• coordonează și organizează proiecte în industria de Automobile
• oferă suportul și dezvoltă relația cu clienții
• colectează specificaţiile tehnice și documentațiile necesare
• coordonează personalul din subordine, intocmește rapoarte
• interfața între compania noastră și clienții interni si externi, furnizori
• soluționează probleme cu aspecte tehnice pentru asigurarea calităţii
• responsabil pentru fluxul de material al diferitelor piese de verificat
• responsabil cu inspecţia calităţii, selecţie / sortare / retuș
• raportare și subordonare șefului Ierarhic

CERINTE

• studii medii / technician / Inginer sau o calificare echivalentă
• experienţă cu clienții și furnizorii din industria Automobilelor (minim 3 Ani)
• experienţă în controlul calității 100 %, control final / selecţie / sortare / retuș
• înţelegerea conceptelor şi a standardelor de bază ale calităţii FMEA, 8 D, APQP, PPAP, Ishikawa, Kaizen
• bune cunoştinţe operare PC (Ms Office)
• bune abilităţi de comunicare (verbale şi scrise)
• engleză (mediu) germană (reprezintă un avantaj)
• permis de conducere cat.B
• disponibilitatea de a călătorii, de a lucra în schimburi, flexibilitate

BENEFICII OFERITE

Ofertă (bonusuri, beneficii):
• salariu motivant
• posibilități reale de promovare (fiind, în curs de dezvoltare)
• telefon de serviciu
• suport în calificări profesionale
• integrare într-o echipă tânără și dinamică

invenio QD România, face parte din grupul invenio-Engineering Solutions si este un furnizor de soluţii tehnice, cu peste 1200 de angajați în 21 de locații pe 3 Continente, care oferă servicii de sortare, selecţie și retuş pentru componente şi produse finite din industria Automobilelor, industria de mașini și echipamente, tehnnică medicală, industria aparaturiilor de uz casnic și al altor ramuri industriale.