Electrician intretinere

SC Advantage Hema Innovation Technologies srl

Job expirat

RESPONSABILITATI

- executa lucrari de intretienere a echipamentelor de munca partea electrica;
- executa lucrari instalatii electrice de alimentare a echipamentelor de munca;
- verifica si masoara parametrii electrici ai instalatiilor electrice ale echipamentelor de munca;
- verifica vizual instalatia de impamantare;

CERINTE

Scoala profesionala, liceu sau curs de calificare profil electric sau electromecanic

BENEFICII OFERITE

- bonuri de masa din prima zi de lucru
- transport gratuit pe raza Municipiului Arad

DESCRIEREA FIRMEI

Advantage Hema Innovation Technologies SRL este o fi liala
a fi rmei HEMA Maschinen- und Apparatenschutz GmbH cu
sediul in Seligenstadt, Germania.
Afacerea de familie are succes datorita experientei vaste
si indelungate in proiectarea si fabricarea sistemelor de
protectie pentru masini-unelte. Inca din 1977, am produs la
sediul nostru din Germania burdufe pentru masini-unelte.
Astazi, compania isi desfasoara o activitate multinationala
in mai multe sedii de productie fi ind integrate intr-o retea de
desfacere globala.
Programul de produse extins in mod consecvent, cuprinde
astazi un portofoliu larg de produse din cele trei domenii
principale ale sistemelor de protectie: sisteme de protectie
culisante, sisteme de prindere pneumatice, si discuri si ferestre
rotative pentru protectie masini-unelte.
Locatia ARAD
In Arad Hema produce inca din 1990. Procesul de productie
a fost implementat si imbunatatit continuu cu ajutorul colegilor
nostri experimentati din fabrica din Germania (sediul
principal). S-a inceput in 2007 cu planifi carea mutarii sediului intr-un spatiu de productie modern in zona industriala
din Arad, care s-a inaugurat la sfarsitul anului 2007.