Economist financiar-contabil

BN BUSINESS

Job expirat

RESPONSABILITATI

Mentine legatura cu bancile si trezoreria statului, gestioneaza incasarile si platile, urmareste bugetele:

1. Efectueaza operatiuni bancare: plati prin internet banking, schimburi valutare, urmarirea liniilor de credit, scontari, transferuri;

2. Urmareste acoperirea necesarului zilnic de plati si previzioneaza incasarile pe baza scadentelor;

3. Reconciliaza platile/incasarile catre furnizori/clienti cu facturile scadente din sistem;

4. Urmareste soldurile clientilor si furnizorilor, confruntari de sold, depisteaza creantele intarziate si ia masuri pentru incasarea sau recuperarea lor;

5. Realizeaza raportul de cash-flow;

6. Realizeaza raportul zilnic de trezorerie;

7. Realizeaza raportul de bugete venituri-cheltuieli pe centre de cost;

8. Urmareste si realizeaza platile salariale;

CERINTE

- Studii superioare de profil economic;

- Operare PC nivel avansat, excel avansat;

- Experienta de minim 1 an in domeniul economic;

- Gandire si capacitate de analiza si sinteza;

- Persoana organizata, atenta la detalii;

- Capacitate de a lucra in echipa;

- Corectitudine si loialitate fata de companie;

- Preocupare pentru ridicarea nivelului profesional;

DESCRIEREA FIRMEI

Distributie si servicii nationale birotica