DIRECTOR LOGISTICA

Euro Job

Job expirat

RESPONSABILITATI

Realizarea cu maxim de eficienta si in termenele stabilite de directorul general a investitiilor necesare asigurarii bazei tehnico  materiale a societatii, precum si coordonarea activitatilor de logistica necesara intregii activitati a companiei. Postul este subordonat Directorului Executiv.Are in subordine directa centrul de depozitare, casa de expeditii, RO_LA , precum si filialele din Cluj ,Brasov si Bucuresti.

Activitati principale:
-Elaboreaza planul de activitate si bugetul aferent activitatii compartimentului de logistica, ca parte integranta a planului de afaceri si al bugetului de venituri si cheltuieli al companiei -Coordoneaza intreaga activitate de transport a societatii prin casa de expeditii auto si RO-LA -Coordoneaza activitatea de depozitare a societatii.
-Studiaza in timp util piata solicitantilor de transport si depozitare si dezvolta acest tip de servicii.
-Poarta negocieri cu ofertantii/furnizorii in vederea obtinerii conditiilor contractuale cele mai avantajoase;
-Incheie contracte cu acordul directorului general si verifica derularea/executia acestor contracte in termenii incheiati;
-Rezolva toate problemele legate de parcul auto al societatii.
-Raportre zilnica si/sau la intervale convenite cu conducerea companiei, intocmeste dari de seama asupra activitatii compartimentului la intervalele solicitate de directorul executiv.
-Intocmirea si tinerea unor evidente si statistici operativ - functioanle.
-Este la curent cu toate noutatile de pe piata in domeniul care face obiectul sau de activitate.
Cerinte:
Candidatul ideal in viziunea noastra este un barbat tinar intre 30  40 ani cu o experienta lucrativa de 3-5 ani pe un post similar sau intr-un domeniu conex si care sa posede urmatoarele calitati :
-Absolvent de studii superioare tehnice(transporturi) sau economice;
-Foarte bune abilitati de relationare, usurinta in initierea , sustinerea si dezvoltarea relatiilor interpersonale.
-Foarte bune abilitati de comunicare si negociere(persuasiune si prezentare profesionala). .
-Spirit analitic si organizatoric.
-Spirit de echipa, dinamism , flexibilitate si initiativa
-Capacitatea de a gestiona activitati complexe si rezistenta la munca in conditii de stres;
-Abilitati de organizare si planificare;
-Personalitate puternica, cu valori stabile.
-Responsabilitate maxima si loialitate.
-Atitudine proactiva si pozitiva, initiativa, dinamism.
-Gandire anticipativa si preventiva.
-Spontaneitate, promptitudine si ritm de lucru alert.
-Cunostinte solide si experienta in operarea PC.
-Limba engleza nivel avansat, germana este un avantaj
-Permis auto categoria B.
-Aspect profesional-bussines.
Oferta (bonusuri, beneficii):
Pachet salarial atractiv min.500 Euro ; masina de serviciu ; telefon; alte bonusuri si sisteme de recompensare.
Oportunitati deosebite de dezvoltare profesionala in cadrul unei echipe active si dinamice.
Mediu de lucru stimulativ

Vor fi contactati doar candidatii care corespund cerintelor esentiale.
Candidaturile vor fi tratate cu maximum de confidentialitate