Director Adjunct Magazin

OBI Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Asigura suport Directorului de Magazin in ceea ce priveste toate activitatile specifice magazinului
- Organizeaza procesele si supervizeaza implementarea procedurilor operationale din aria de activitate
-Initiaza si sustine proiecte menite sa maximizeze eficienta activitatilor desfasurate la nivelul magazinului, in baza indicatorilor specifici precum si prin monitorizarea rezultatelor din piata a principalilor copetitori
- Controleaza starea tehnica precum si buna functionare a turturor sistemelor, echipamentelor de lucru, asigurand deplina siguranta a angajatilor precum si a clientilor magazinului
- Controleaza si realizeaza contractele cu furnizorii de servicii administrative, asigura legatura cu institutiile statului
- Implementeaza politica de promovare si merchandising a produselor din magazin
- Elaboreaza calendarul livrarilor de marfa si controleaza implementarea acestuia
- Este direct responsabil pentru implementarea schimbarilor sezoniere
- Participa la procesul de bugetare, intocmeste rapoarte si statistici privind activitatea la nivel de magazin
- Controleaza activitatea de inventariere anuala si aplica masuri in vederea minimizarii pierderilor in urma procesului de inventariere a marfurilor

CERINTE

- Studii superioare
- Cunostinte de limba engleza la nivel avansat
- Experienta profesionala in domeniu
- Experienta in conducerea personalului
- Personalitate practica cu capacitate de adaptare
- Nivel avansat operare MS Office: Excel, Word, Power Point

Competente profesionale:

- Abilitati de coordonare, motivare si control a unei echipe
- Gandire sistematica, profesionalism, flexibilitate
- Orientat catre rezultate
- Mod de lucru structurat
- Deservire prompta a clientilor interni si externi
- Respectarea termenelor impuse
- Corectitudinea furnizarii datelor
- Capacitate de organizare si planificare a muncii
- Capacitate de conceptie sinteza si analiza

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial competitiv
- Mediu profesional placut
- Posibilitati de dezvoltare profesionala

OBI este una dintre marcile de seama europene DIY. In prezent compania opereaza cu mai mult de 500 de magazine, dintre care mai mult de 300 in Germania si mai mult de 170 in 10 tari din Europa Centrala si de Est. Magazinele OBI genereaza un total de vanzari in valoare de peste 5 miliarde de Euro, avand mai mult de 38,000 de angajati.

Magazinele noastre ofera o gama variata de produse, care, in total, include 40-60,000 de articole per magazin. Gama de produse se refera la materiale de gradinarit, elemente si materiale de constructii, unelte, materiale de uz sanitar si decoratiuni interioare. Atrasi de variata gama de produse, clientii vor gasi tot ceea ce este necesar pentru imbunatatirea caminelor.

De la deschiderea primului magazin OBI in anul 1970 (Hamburg, Germania), dimensiunea magazinelor OBI a crescut de la 870 m? la cutiile portocalii cu mai mult de 10,000 m?. Dimensiunea totala a magazinelor se ridica acum la peste 3 milioane m?.

Clientii OBI sunt in primul rand persoane private, familii, amatori si semi-profesionisti.