Coordonator Transporturi - Ineu

GEFCO ROMANIA SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Postul este deschis in orasul Ineu. In cazul in care doriti sa va relocati in acest oras, va putem asigura un pachet de beneficii.

Responsabilitati:

Asigurarea coordonarii procesarii comenzilor de transport rutier pe rute interne si internationale;
Crearea si optimizarea unuia sau mai multor sisteme de transport ale marfurilor generale de import sau pentru export;
Consilierea clientilor in vederea gasirii celor mai bune solutii de desfasurare a activitatii de transport;
Dezvoltarea relatiilor pozitive cu clientii, de natura sa ii asigure cunoasterea in detaliu a nevoilor acestora;
Mentinerea permanenta a relatiei cu clientii si informarea acestora cu privire la activitatea de transport desfasurata in interesul lor;
Monitorizarea transporturilor cu regim special, astfel incat acestea sa fie tratate conform procedurilor interne ale companiei;
Intocmirea de rapoarte saptamanale cu privire la transporturile efectuate;
Mentinerea contactului direct cu clientii, in vederea facilitarii recuperarii creantelor;
Respectarea si implementarea standardelor de calitate ale companiei in toate activitatile profesionale desfasurate.

CERINTE

Experienta minim 2-4 ani intr-un post operational al unei societati de transport, casa de expeditie sau departament de logistica/transport;
Cunostinte practice despre transportul: rutier;
Cunostinte limba engleza la nivel avansat, orice alta limba straina de circulatie internationala constituie un avantaj;
Cunostinte MS Office si Internet la nivel mediu;
Abilitati de planificare si organizare a operatiunilor si activitatilor;
Capacitatea de a evalua si de a lua decizii prompte;
Abilitati de coordonare transversala si de lucru in echipa;
Capacitatea de a lucra intr-un ritm alert si rezistenta la factorii de stres;
Abilitati de ascultare activa, negociere, persuasiune;
Responsabilitate, dinamism, atentie la detalii.

GEFCO se afla printre primele 10 grupuri de logistica din Europa si insumeaza un numar de 10 000 de angajati la nivel mondial. Compania isi desfasoara activitatile in trei regiuni cheie: Europa, Asia si America de Sud.
In Romania, GEFCO a luat nastere in anul 2005 si ofera urmatoarele servicii: Transport International (Rutier, Maritim, Aerian), Distributie, Depozitare, Transport de Autovehicule, Transport vehicule cu 2 roti.
In doar cativa ani de existenta, GEFCO Romania a atins o cifra de afaceri de 32.9 Milioane de Euro in anul 2010 si are in prezent 80 de angajati.