Coordonator Controlul Calitatii (industria auto)

T&S Selectie de Personal SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Compania este un reputat producator de componente metalice/nemetalice -serii mici si unicate destinate industriei auto Persoana selectata va avea domiciliul in ARAD si va urmari modul in care este implementat si aplicat sistemul integrat de Management al Calitatii in departamentele tehnic si de productie. (prelucrari prin aschiere)

- realizeaza controlul proceselor de productie, semnaleaza inadvertentele si/sau riscurile, analizeaza problemele si propune masuri corective si/sau preventive
- participa la proiecte de optimizare a productiei (materii prime, procese, echipamente si tehnologie) conform cerintelor specifice exprimate de clienti
- asigura instruirea continua a operatorilor din productie pentru optimizarea calitatii
- participa la verificarea retetelor de fabricatie si la testarea produselor finite
- verifica starea echipamentelor de proces si aproba utilizarea acetora in productie
- elaboreaza si actualizeaza documentele care atesta controlul calitatii, rapoarte 8D

CERINTE

- studii universitare tehnice TCM -profil mecanic agreat
- cunoasterea standardului de calitateISO9001 TS 16949 (ideal, certificare de auditor)
- experienta pe un post similar min3 ani in industria auto
-experienta operare masini de masurat
- abilitati de relationare personala, capacitate de rezolvare a problemelor
- abilitati de operare PC (excel, word),cunostinte CAD
- limba engleza

BENEFICII OFERITE

salarizare fixa,bonuri de masa

T&S Group este agentie specializata in servicii de recrutare si selectie de personal, atat pe plan national cat si international. Compania isi desfasoara activitatea avand sediul principal in Olanda, si birouri operationale in Romania si Polonia.
T&S Group are o experienta de peste 12 ani, reusind sa acumuleze un portofoliu vast de clienti.