CONSILIER JURIDIC

TAKATA PETRI ROMANIA SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Consultanta de specialitate juridica a managerilor de departamente;
- Documentare legislativa si informarea prompta asupra schimbarilor în legislatie care afecteaza activitatea companiei;
- Elaborare de documente juridice, avizare pentru legalitate;
- Reprezentarea companiei în limitele mandatului primit.

CERINTE

- Studii universitare juridice;
- Experienta relevanta in domeniul juridic ¿ minim 3 ani;
- Cunostinte operare PC ¿ MS Office, legislatie computerizata;
- Cunoasterea limbii engleze;
- Foarte bune abilitati de comunicare;
- Persoana bine organizata, cu atentie la detalii.

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial foarte motivant, bazat pe competenta si evolutia profesionala;
- Conditii de munca la standarde occidentale.
- Posibilitati de training si dezvoltare a carierei intr-o echipa tanara si dinamica.

TAKATA-PETRI conduce activitatile europene ale Corporatiei Takata din Tokyo, unul din producatorii de top de echipamente de siguranta pentru industria automotive. Takata are 10.000 de angajati in Europa si aproape 33.000 peste tot in lume. Ca partener de încredere al companiilor producatoare de autoturisme, Takata dezvolta si produce componente si produse de siguranta de inalta calitate. Portofoliul de produse este compus din volane, sisteme de air-baguri, centuri de siguranta, componente electronice si senzori, precum si componente de habitaclu si sisteme de siguranta pentru copii.