Assistant Manager

EXPERT BROKER

Job expirat

RESPONSABILITATI

Broker de asigurari cu renume la nivel national, cautam sa angajam pentru sucursala noastra din Arad o/un Assistant Manager care reuseste sa ne impresioneze pozitiv de la prima intalnire.

Daca te vei alatura echipei noastre, responsabilitatile tale initiale vor fi:
- Intocmirea registrului de casa
- Calcularea comisioanelor agentilor
- Introducerea politelor de asigurare in sistem
- Completarea registrului de evidenta a borderourilor
- Intampinarea clientilor si servirea lor cand e nevoie
- Tinerea legaturii cu colegii din sediul central al firmei si cu reprezentantii firmelor de asigurari
- Decontarea politelor de asigurare la firme sau la banca
- Urmarirea ratelor scadente a politelor
- Contactarea clientilor la momentul reinnoirii politelor
- Cautarea de clienti noi si oferirea de informatii celor actuali
- Gestionarea e-mailului, telefoanelor si faxului
- Oferirea de suport Directorului de Sucursala si agentiilor arondate in alte probleme, atunci cand este necesar

CERINTE

Ne-am bucura foarte tare daca noua colega sau noul coleg ar fi o persoana:
- care a absolvit de curand facultatea (preferabil in domeniul economic) si abia asteapta sa faca primul pas spre cariera sa
- sociabila si pozitiva, care sa creeze usor relatii cu cei din jur
- hotarata sa isi dovedeasca potentialul
- care isi doreste mereu mai mult si nu se complace in rutina zilnica
- organizata si antenta la detalii
- isteata si cu initiativa, sa stie sa gaseasca solutii atunci cand intampina dificultati
- independenta si creativa
- care sa creasca intr-o zi cat altii intr-o saptamana (cel putin)

BENEFICII OFERITE

- salar fix + bonuri de masa
- comisioane din vanzarile proprii
- telefon de serviciu
- program de lucru fix (9-17, luni-vineri)
- birou+scaun proprii :)
- acces la facebook (in scopul cautarii de clienti, desigur)

Societate de intermediere in asigurari autorizata Csa prin decizia CSA Nr. 3913/ 20.07.2005 COD CSA RBK300, Colaboram cu cele mai importante societati de asigurari – ALLIANZ, ASTRA, ARDAF, ASIROM, BCR, CERTASIG, GENERALI, GROUP AMA, OMNIASIG, UNIQA, ABC, CREDIT EUROPE, etc