ASISTENT VANZARI - Arad

BeProffice - membru RTC Group

Job expirat

RESPONSABILITATI

Esti tanar absolvent si iti doresti sa iti incepi cariera intr-un mediu activ si dinamic? Ai experienta in vanzari si doresti sa ai posibilitati de promovare in Holding RTC? Nu ai experienta in vanzari, dar ai dorinta de a te forma intr-un domeniu nou ce ofera posibilitati de crestere si de a fi parte dintr-o echipa de profesionisti? Vino in echipa noastra cu incredere!!!

Colegul nostru va avea in responsabilitate:
- gestionarea telefonica a portofoliul de clienti alocati;
- ofertare, promovarea produsele, oferirea clientilor informatii despre stoc, preturi, oferte speciale;
- preluarea si procesarea in sistem a comenzile transmise de catre clienti;
- verificarea stocurile pentru comenzile primite;
- urmarirea comenzii pana la livrarea catre client.

CERINTE

Va sunt necesare:
- studii medii finalizate;
- experienta pe un post similar - reprezinta un avantaj;
- cunostinte operare PC (Word,Excel) - avansat
- limba engleza - nivel mediu.

BENEFICII OFERITE

- posibilitati promovare si dezvoltare a carierei intr-o firma profesionista.

Pe o piata dominata de companii multinationale, RTC Holding reprezinta unul din putinele grupuri comerciale mari in proprietate romaneasca, un holding cu mai mult de 65 de companii, lider pe zona de birotica-papetarie(BeProffice), cargo-curierat(TCE) si retail produse media(Diverta).
Pentru RTC Holding, 2005 a insemnat aniversarea a 15 ani de activitate pe piata romaneascasi o strategie de expansiune puternica pe mai multe segmente de piata printr-o politica de achizitii spectaculoase: Grupul Best, Sistec, Simtech Datacom, ProCa si nu in ultimul rand distribuitorul de carte ProNoi.
15 ani de prezenta pe piata romaneasca au insemnat performante deosebite:
- de sase ori mai multe carti vandute decat numarul lucrarilor aflate in biblioteca din Alexandria;
- DVD-urile cumparate de la noi insumeaza 35 de ani de film, in timp ce CD-urile insumeaza 110 ani de muzica;
- cu hartia de copiator vanduta de Grup se pot umple 140 de trenuri Orient Express;
- numarul caietelor produse de RTC este egal cu numarul locuitorilor globului in anul 1;
- prin firma de cargo-curierat s-a transportat de-a lungul timpului greutatea a 3.250 de navete Discovery;
- cu instrumentele de scris vandute de RTC se poate trasa o linie de 60 de milioane de kilometri(de la Pamant la Marte).
BeProffice este lider national in distributia de produse de papetarie, birotica, mobilier, IT. Cu peste 20 000 clienti cultura organizationala a firmei pune accent pe comunicare si orientare spre client.

Candidatii interesati pot aplica (mentionati postul si firma) si la fax: 0269.22.00.83 sau email:stefana.labusca@hrconsultanta.ro