Arheolog

MonteAdriano Engenharia e Construção SA, Sucursala Bucuresti

Job expirat

RESPONSABILITATI

Asigurarea investigatiilor arheologice si a asistentei tehnice arheologice;
Efectuarea de sapaturi stratigrafice pe diferitele sectoare active, Culegerea si inregistrarea datelor arheologice prin efectuarea documentatiei de santier;
Colectarea si predarea in conditii optime a materialului arheologic descoperit;
Doar candidatii care vor intruni criteriile pentru aceasta pozitie vor fi contactati;
Daca doriti sa aplicati pentru pozitia oferita de compania noastra, va rugam sa ne trimiteti un CV, in limba engleza sau in limba romana la adresa de e-mail hr@monteadriano.ro sau office@monteadriano.ro
Va multumim pentru aplicatia dvs!

CERINTE

Studii in arheologie sau antropologie cu specializare in arheologie;
Experienta anterioara in arheologie de consultanta - reprezinta un avantaj experienta in domeniul infrastructurii;
Sa posede experienta demonstrata in studiul arheologic;
Trebuie sa posede capacitatea de a aplica cunostiinte tehnice, juridice si culturale a principiilor de planificare pentru proiecte complexe arheologice;
Sa aiba cunostinte solide de lucru a metodelor, teoriilor, legilor si eticii arheologice, protectia patrimoniului arheologic si a principilor de management de proiect;

BENEFICII OFERITE

Se va negocia in urma interviului!

MonteAdriano Group is a portuguese company resulted from the merger of two economic groups which already had a strong presence in the building construction and public works sector. The Company headquarters is in Portugal but also with branches in Angola, Morocco , Mozambique, Cape Verde, Oman, Brasil, Sao Tome and Romania. The company has been developing several reference projects in the area of infrastructure and roads beginning with the year 2005. We are convinced that a company is defined, not just by its history, but even more by its future objectives. Human Resources are a constant concern for MonteAdriano.If you have team spirit, initiative, and you aspire to work with a solid Group, with an international presence please submit your application.