AREA SALES MANAGER - ARAD

ALFREDO

Job expirat

RESPONSABILITATI

- prospectarea pieţei si identificarea de noi potentiali clienţi ;
- indeplinirea planului de marketing si vânzări pentru zona alocata;
- acoperirea sistematică a teritoriului conform unui plan de rute zilnic;
- menţinerea si dezvoltarea relaţiilor de colaborare cu clienţii deja existenţi, căutarea unor oportunităţi suplimentare pentru extinderea distribuţiei ;
- culegerea informaţiilor legate de clienţi si de concurenţă, obţinute de pe raza zonei de activitate
- coordonarea activitatii punctului de lucru al firmei (depozitare, facturare, distributie etc.)

CERINTE

- experienta min. 1 an intr-o pozitie similara si min. 4 ani in vanzari
- absolvent studii superioare
- atitudine proactiva
- aptitudini de vanzare, negociere si dezvoltare a unei afaceri dovedite
- capacitate de lucru in echipa si rezistenta la stress
- organizat(a), ambitios(oasa)
- cunostinte operare PC (Ms Office)
- permis de conducere categoria B, disponibilitate de a face deplasări - flexibilitate, deschidere la schimbare şi la nou.

BENEFICII OFERITE

- oportunitatea de a lucra intr-o echipa de profesionisti ce activeaza intr-o companie tanara aflata in plin proces de dezvoltare
- sanse reale de promovare
- pachet salarial atractiv
- Trainnig-uri de specialitate

Alfredo Trading Company currently offers more than 400 products. Our brand names Alfredo, Alfresh and Del Gusto are widely appreciated and enjoyed in Romania.
Alfredo seeks to offer its clients fresh and frozen products throughout the year. We have suppliers in all the corners of the world and this makes us independent of the seasonal nature of food production