Agent Transporturi Nationale si Internationale (Arad)

QLT

Job expirat

RESPONSABILITATI

Compania deruleaza activitati de transport rutier national si international de marfa. Sediul firmei este in Arad si prefera candidati locali sau dispusi la relocare.

Responsabilitati:
Organizeaza, conduce si controleaza activitatea de transport intern / international din compartimentul pe care il gestioneaza ( Sprintere / Camionete / Camioane de mare tonaj);
Cunoaste in orice moment pozitia si programul masinilor pe care le coordoneaza;
Este la curent in orice moment cu situatia soferilor din compartimentele pe care le gestioneaza;
Preia solicitarile si raspunde de bunul mers al acestora;
Supervizeaza soferii in vederea efectuarii curselor in timpul cel mai scurt si cu cheltuieli minime;
Este la curent cu legile de transport in vigoare;
Tine o legatura stransa cu clientii/colaboratorii;
Mentine o buna colaborare cu clientii existenti si se implica in dezvoltarea portofoliului.

CERINTE

Studii superioare;
Experienta in domeniul transporturilor si pe o pozitie similara;
Sa cunoasca legislatia in domeniul transporturilor si sa aibe cunostinte generale despre activitatile conexe transporturilor ( logistica );
Cunostinte de limba engleza nivel bun;
Pachetul Office, Outlook ( foarte bine ), Bursa Transporturilor, Navigare internet;
Permis de conducere- ctg B;
Atestat coordonator transport- constituie un avantaj; Excelente abilitati de planificare, negociere si comunicare;
Personalitate dinamica si cu initiativa organizatorica.

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial corelat cu performantele (negociabil); Dezvoltare profesionala continua; Mediu de lucru competitiv.

Detalii: www.qlt.ro

Identificam, selectionam si recomandam candidati talentati prin care companiile se pot dezvolta.

Oamenii fac diferenta, iar succesul unei companii este garantat doar de calitatea oamenilor integrati in companie.