Agent de Asigurari

Allianz Tiriac Asigurari SA - ARAD

Job expirat

RESPONSABILITATI

Satisfacerea nevoilor diverse de protecţie financiară ale clienţilor noştrii printr-o gamă completă de produse şi servicii de asigurare şi o ofertă competitivă.

CERINTE

- Studii medii. Studiile superioare constituie un avantaj.
- Spirit antreprenorial.
- Capacitatea de a relaţiona cu diverse tipologii umane.
- Bune abilităţi de comunicare şi negociere.
- Orientare către obţinerea de rezultate.
- Cunoaşterea pieţei asigurărilor şi a produselor de asigurări reprezintă un avantaj.
- Experienţa în vânzarea de produse şi servicii financiare constituie un avantaj.

BENEFICII OFERITE

- Suportul unui asigurator de top în dezvoltarea propriei afaceri (în calitate de persoană fizică sau juridică),
- Beneficii financiare (comisioane standard, comisioane adiţionale, bonusuri),
- Beneficii non-financiare (excursii, obiecte promoţionale, premii),
- Oportunităţi de carieră şi dezvoltare profesională (programe de training, cluburi de performanţă, trepte de carieră),
- Suport logistic şi operaţional, suport în activitatea de ofertare şi vânzare (platforma vânzări, asistenţa unei echipe dedicate, materiale suport vânzare şi marketing, etc),
- Posibilitatea de a face parte din echipa de profesionişti Allianz-Ţiriac, în drumul spre performanţă.

Compania Allianz-Ţiriac, parte din Allianz Group - un leader pe piaţa mondială a asigurărilor şi serviciilor financiare