Medic Specialist Dermatolog - contract permanent si salarizare de exceptie - in Arabia Saudita

ANTAL International

Job expirat

RESPONSABILITATI

Agentia de recrutare ANTAL International, in numele Clientului sau, un reputat Centru Medical, unul din leaderii regionali in serviciile de sanatate din Orientul Mijlociu, va propune urmatoarea oportunitate profesionala:

denumire job: Medic Specialist Dermatolog - in Arabia Saudita

localizarea jobului: in orasul Jeddah, din Arabia Saudita, al doilea oras al tarii dupa capitala Riyadh si al doilea mare centru comercial dupa Dubai, din Orientul Mijlociu.

Descrierea sarcinilor si responsabilitatilor principale:
- Efectueaza consultatii, proceduri, tratamente si prescriptii in domeniul dermatologiei, in conformitate cu pregatirea medicala, competentele si specializarile pe care le are;
- Este responsabil de educatia medicala a pacientului, oferindu-i acestuia informatii despre afectiunea de care sufera, evolutie, riscuri, plan de tratament;
- Isi desfasoara activitatea medicala conform competentelor detinute si codului de deontologie profesionala;
- Interpreteaza rezultatele investigatiilor medicale in limita competentelor detinute.

Descriere activitati specifice:
- efectueaza examene - consultatii dermatologice complete;
- diagnosticheaza si prescrie tratamente pentru diferitele afectiuni ale pielii, precum ar fi: acneea, afectiuni ale parului (matreata), negi si alunite, etc;
- efectueaza tratamente tip microdermoabraziune, peeling si laser peeling pentru tratarea dermatitelor si a altor afectiuni ale pielii.

CERINTE

Cerinte:
- Studii universitare medicale si specializare in Dermatologie
- Vechime de minim 3 ani - 4 ani ca medic specialist dermatolog;
- licenta/diploma pentru tratamente cu laser;
- Experienta in lucrul cu protocoale medicale
- Bune abilitati de organizare si planificare pentru o buna desfasurare a actului medical conform protocoalelor medicale agreate;
- Cunostinte bune de limba engleza;
- Orientare catre pacient;
- Bune abilitati de comunicare si relationare interpersonala
- Cunostinte medii de operare calculator (Word, Excel, Email, Internet).

BENEFICII OFERITE

Se ofera:
- pachet salarial de exceptie care se va prezenta cu ocazia interviului;
- contract permanent de munca, cu norma intreaga (full-time)
- conditii de cazare asigurate (cazarea este platita);
- asigurare medicala platita;
- bilete de avion dus-intors platite;
- vacante anuale platite; 30 de zile/an;

Numarul de locuri disponibile este limitat si va rugam sa trimiteti cat mai apud CV-ul actualizat in limba engleza.

Rugam sa mentionati in CV-ul dumneavoastra raspunsurile la urmatoarele 3 intrebari (mini - interviu)

1 va rugam sa mentionati care este vechimea dvs, in ani, ca medic specialist dermatolog;

2 va rugam sa mentionati printr-o nota dela 1 la 10 care este nivelul cunostintelor dvs de limba engleza.

Candidatii care indeplinesc cerintele mentionate, si vor fi selectati pentru fazele urmatoare ale recrutarii, vor fi contactati in maxim 3 zile de la data transmiterii CV-ului.
Toate aplicatiile vor fi gestionate cu maxima confidentialitate.

Mult succes!

Agentie de Recrutare - servicii de selecție de recrutare de personal; training; coaching; consiliere pentru carieră;