Fizioterapeuti

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descriere oferta:
Una dintre cele mai mari centre de reabilitare din lume localizata in Arabia Saudita - Riyadh, care este specializata in fizioterapie si reabilitare folosind specialisti europeni este in cautare de:
SPECIALISTI IN FIZIOTERAPIE
SPECIALISTI IN TERAPIE OCUPATIONALA
Centrul este specializat pe urmatoarele metode de fizioterapie :
Reabilitare functionala; Masaj; Reabilitare Motrica; Reabilitarea Fizică; Reabilitarea cu ajutorul electricitatii; Reabilitarea cu ajutorul apei; Reabilitarea cu ajutorul oxigenului
În prezent, toti pacientii centrului sunt femei şi copii astfel in conformitate cu legislatia din Arabia Saudită, doar femeile pot face fizioterapie cu femeile, iar in 3-6 luni noua unitate pentru barbati va fi si ea de asemenea disponibila.
- Centrul este foarte modern, astfel încât va puteti îmbunătăţi abilităţile cat timp veti fi angajat în Arabia Saudită
- Colectiv European - cei mai multi angajati sunt din Slovacia, Cehia,Polonia, România
- Compania are o stabilitate deosebita - partea financiara fiind sustinuta de insusi Emirul Arabiei Saudite

Următorul personal este necesar în următoarele intervale:
10 femei Specialisti in Fizioterapie - start in Octombrie-Noiembrie 2011
10 femei Specialisti in Terapie Ocupationala - start in Octombrie-Noiembrie 2011
30 de bărbaţi Specialisti in Fizioterapie si Specialisti in Terapie Ocupationala - start în ianuarie 2012

Contractul de munca va fi pe o perioada de 2 ani, cu 3 luni perioada de probă iar cu 6 luni înainte de încheierea contractului, fizioterapeuţi pot decide dacă doresc să rămână pe durata nedeterminata sau să părăsească locul de muncă dupa incheirea celor 2 ani.

CERINTE

Cerinte:
- Diplomă de licenta/master in Fizioterapie, Terapie Ocupationala
- Cel puţin 2 ani de experienţă ca Fizioterapeuţi/ Terapie Ocupationala/ Ergoterapie
- Cunsotinte de limba engleză. (Engleza nu trebuie să fie perfecta, dar trebuie să fiti capabili să comunicati şi să cunosteti termenii folositi in Fizioterapie)
-Seriozitate si personalitate concordanta pentru locul de muncă şi ţările arabe

BENEFICII OFERITE

Condiţiile oferite solicitanţilor vor fi după cum urmează:
- 2.000 -2700 dolari salariu(net), in functie de experienta, diploma etc.
-Orele suplimentare se vor plati in plus cu 50%
- Bilete de avion platite de companie (dus-intors)
- Locuri de cazare moderne
- Asigurări si transport catre locul de munca asigurat
- Hrană oferita de trei ori pe zi
- Programul este de 6 zile pe saptamana - 8 h/zi - 1 zi libera pe saptamana + prima joi din fiecare luna-zi libera
- 30 zile/an concediu plus sarbatorile legale

Asiguram poze din Centrul Medical cat si date de contact de la persoane care deja sunt la locul de munca.
Dupa primele doua luni candidatii vor efectua un test pentru care vor primi materiale de studiu in avans

Pentru aceste posturi NU se plateste nici un COMISION.