Responsabil salarizare

Ulma packaging

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Intocmeste si centralizeaza documente legate de activitatea de salarizare: pontaje, note de lichidare, adeverinte de salarizare; adeverinte de vechime, concedii medicale, popriri;
- Administreaza dosarele de personal ale angajatilor pentru a respecta toate cerintele legale;
- Tine evidenta tuturor cererilor si documentelor care intra in departament privitoare la evidenta zilnica a angajatilor;
- Actualizeaza permanent softul de personal al companiei cu toate datele necesare (noi angajati, plecati, modificari date personale);
-Organizarea si derularea operatiunilor de salarizare;
-Asigurarea calculului drepturilor salariale şi a contribuţiilor firmei legat de impozitarea salariilor;
-Calculeaza drepturile salariale ale angajatilor conform pontajului, contractelor de munca, politicii firmei si legislatiei in vigoare;
-Opereaza in sistemul de salarizarea toate modificarile salariale ce apar (incadrari in munca, desfaceri de contracte individuale de munca, negocieri de salarii etc);
-Transmite catre departamentul Financiar, in vederea verificarii statului de plata
-Asigura aplicarea corecta a sistemul de bonificatii, premiere;
-Intocmeste statele de plata si asigura inregistrarea acestora;
-Intocmeste fluturasii de salarii si in cazul personalului tesa ii si distribuie personal;
-Intocmeste rapoartele lunare cu privire la costurile de personal;
-Asigura deplina confidentialitate a datelor cu care opereaza
- Intocmeste declaratia 112
- Alte activitati organizatorice

CERINTE

- Studii medii/superioare;
- Cunoştinţe operare PC-pachetul MS Office nivel mediu
- Cunoasterea programului informatic WinMentor constituie un plus.
- Persoană conştiincioasă şi serioasă, riguroasă în realizarea sarcinilor, atenta la detalii si orientata spre rezultate;
- Persoana cu bune abilitati de comunicare si lucru in echipa;

Detalii la telefon: 0755 018012

BENEFICII OFERITE

-Tichete de masa
-Transport asigurat
-Prime concediu
-Alte beneficii Ulma

ULMA Packaging, specialised in the design and production of packaging equipment and services.

With more than 50 years of experience and a team of high qualified professionals, as well as the most advanced design and manufacturing technologies, it offers extensive and innovative solutions in packaging equipment and systems with a main objective: providing additional value to its customers.