Sofer taxi Plynouth UK ( Self Employed) 1000 - 2000 GBP

UBIROM CONT RECRUTMENT

Job expirat

RESPONSABILITATI

Cerinte si acte obligatorii
- minim 25 de ani impliniti
- permis de conducere de minim 2 ani – valabil
- limba engleza la nivel de conversatie : incepator – mediu ( conversatie )
- cazier judiciar : FARA antecedente penale – tradus si legalizat
- cazier rutier : sa nu fie antecedente pe cazierul auto , in Anglia depasirea vitezei este considerata infractiune => FARA ABATERE IN ULTIMELE 12 LUNI SI FARA PERMIS SUSPENDAT IN ULTIMII 5 ANI ( mai conteaza numarul abaterilor referitoare la depasirea vitezei din ultimii 3 ani ) – tradus si legalizat
- adeverinta de la medicul de familie din care sa rezulte ca nu suferiti de boli de inima sau diabet : tradus si legalizat
- sa puteti invata pe de rost harta orasului Plymouth

INFORMATII
TOATE costurile sunt suportate de firma din Plymouth, viitorul sofer de taxi nu cheltuie bani decat pentru legalizarea celor cateva acte cerute si 1-2 deplasari la Iasi/Vaslui pentru testare.
O persoana motivata poate invata acasa dar pentru a avea rezultate trebuie sa isi dedice 6-10 ore pe zi timp de aprox 3 – 4 saptamani.
Memorarea hartii este grea dar realizabila pentru o persoana motivata
Firma din Anglia isi va recupera creditul acordat fiecarui sofer DUPA ce acesta incepe sa lucreze astfel : 30- 35 lire/saptamana timp de aprox 30 - 40 saptamani. Cheltuielile sunt formate din : bilet de avion + autocar , asigurarea unei masini la 4-5 persoane pentru conducere in Plymouth pana la Driving Test, carburant pentru masina, cazare in Anglia pana la obtinerea Legitimatiei de taxi, diurna 30 lire/saptamana pentru mancare pana la obtinerea Legitimatiei de taxi, costurile cu examenele, costul legitimatiei de taxi, cost vizita medicala, selectia din Romania, altele
Se acorda sprijin in Plymouth pentru tot ce tine de Examenele in Plymouth, relatia cu City Council, cazare pana la obtinerea legitimatiei de taxi si inca maxim 6 saptamani dupa inceperea lucrului, pt obtinerea NINO, etc
NU este angajare cu Carte de munca , fiecare sofer va lucra ca SELF EMPLOYED ( echivalentul PFA din Romania ), in primul an sunt scutiti de impozite
Dupa ce se obtine Legitimatia de taxi , soferul va inchiria masina de taxi de la firma specializata si va face contract cu dispeceratul de taxi ( numita pana acum Firma de taxi )
Se lucreaza NUMAI pe baza de comanda si nu se iau persoane de pe strada – Private Hire
Se lucreaza in uniforma: pantalon negru, camasa alba ( de acasa ) , cravata de la firma de taxi
Din momentul sosirii in Plymouth , pana la inceperea lucrului va dura 6-8 saptamani

CERINTE

BENEFICII OFERITE

Toate cheltuielile sunt suportate initial de firma din Plymouth

DESCRIEREA FIRMEI

Cod CAEN : 7810 : Activitati de plasare forta de munca