O familie din ANGLIA selecteaza care assistant

Europrorecruit SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Selectam URGENT Care assistant pentru o familie din UK - Hoddesdon, la 30 minute cu trenul de centrul Londrei.

Persoana selectata va trebui sa aiba grija de o doamna in varsta de 90 ani. Ea are pierderi de memorie pe termen scurt.

Responsabilitati:

RESPONSABILITATILE Health Care Assistant-ului / INFIRMIERULUI:

• se ocupa in principal cu asigurarea confortului persoanei cu disabilitati,
• asistarea alimentatiei si administrarea alimentelor acestuia,
• acordarea ingrijirilor igienice (imbaiere)
• mobilizarea si transportul,
• supravegherea starii de sanatate,
• respectarea si aplicarea prescriptiilor medicale,
• acordarea primului ajutor,
• gestionarea resurselor alocate,
• asigurarea conditiilor igienico-sanitare,
• completarea fisei de ingrijire a persoanei asistate etc.

Program de lucru:

8 ore / zi, 6 zile / saptamana

CERINTE

CANDIDATUL IDEAL:

La acest program pot aplica persoanele care:

• de preferat persoanele sa nu aibe restrictii de munca pe teritoriul Marii Birtanii;
• au cunostinte de limba engleza si italiana la nivel cel putin conversational;
• nu au cazier judiciar;
• sunt clinic sanatoase atat fizic cat si psihic;
• nu este necesara experienta, dar constituie avantaj;
• nu este obligatoriu sa aveti calificare, dar constituie avantaj.
Costurile suportate de candidat:

BENEFICII OFERITE

SE OFERA:

- contract legal de munca pe 12 luni cu posibilitate de extindere;
- salariul: 200 GBP/saptamana;
- cazare GRATUITA;
- masa GRATUITA;
- plecare URGENTA.

COSTURILE PROGRAMULUI:

A) Taxa de procesare a dosarului: 360 RON – se plateste la inscrierea candidatului.

B) Comisionul agentiei: In functie de momentul pe care il alegeti pentru plata acestui comision, alegeti una din variantele de mai jos care considerati ca va avantajeaza mai mult:

- VARIANTA 1: 375 Lire Sterline - Se plateste la semnarea contractului de comision, inainte de plecarea din tara.
- VARIANTA 2: 600 Lire Sterline - Se plateste din primul castig.
- VARIANTA 3: 750 Lire Sterline - Se plateste in 3 rate lunare, din castigul lunar, cate 250 Lire Sterline / luna.

C) Biletul de avion (200-250 euro).

EUROPRORECRUIT este o agenţie de recrutare cu experienţă în selecţia şi plasarea forţei de munca în străinătate, acreditată de Ministerul Muncii, cu sediul in București , care vine în sprijinul clienților și candidaților prin intermediul agențiilor din teritoriu.