HEALTH CARE ASSISTANT – SPITALE MAREA BRITANIE EAST SUSSEX

EUROLIFE CONSULTING

Job expirat

RESPONSABILITATI

Suntem incantati sa va invitam la un eveniment organizat de recrutare de candidati pentru postul de Healthcare Assistant pentru spitale din Marea Britanie. Reprezentantii angajatorului vor veni in Romania special pentru a cunoaste candidatii si pentru a avea o discutie cu acestia fata in fata. Interviurile vor avea loc pe data de:

17 Septembrie 2014 la Bucuresti

Angajatorul care va veni in Romania pentru a cunoaste candidatii este un important furnizor de servicii medicale din Marea Britanie cu un istoric vast de experienta in ingrijirea persoanelor cu diverse afectiuni. Compania a fost fondata in anul 1980 si de atunci s-a extins in mai multe zone din UK pana cand a dezvoltat o retea care furnizeaza servicii de educatie de sanatate, terapie, ingrijire specializata si multe altele.

Angajatorul britanic ofera urmatoarele beneficii candidatilor selectati:
- Contract de munca cu norma intreaga in conditii legale in Marea Britanie
- Zona in care se afla SPITALELE: EAST SUSSEX
- Contractul este pe o perioada de minim 12 luni, cu posibilitatea de prelungire pe o perioada nedeterminata.
- Programul de lucru este organizat in ture de 12 ore. Daca se doreste de catre candidate se pot efectua ore / ture suplimentare pentru sporirea veniturilor.
- Conditii excelente de munca si dezvoltare profesionala prin traininguri platite de angajator.
- Salarizare intre 14,674 - 16,661.97 Lire Serline brut / an plus 20% bonus pentru zilele lucrate in weekend sau in zilele de sarbatori legale
- Concediu de odihna de 28 zile anual
- Posibilitatea de a incepe serviciul imediat
- Biletul de avion – Oferit GRATUIT de catre angajator
- Pachet de relocare de 500 Lire Sterline pentru candidatii acceptati, dupa sosirea la in Marea Britanie

Mai jos regasiti detalii despre responsabilitatile unui HEALTHCARE ASSISTANT:
• Sa ofere suport staff-ului calificat din cadrul spitalelor de psihiatrie in evaluarea si implementare planurilor de ingrijire si sa isi indeplineasca sarcinile de rutina pentru a asigura confortul si demnitatea tuturor pacientilor.
• Ofera suport practic pentru pacientii care au nevoi intime precum cele de imbracare / schimbare haine, imbaiere, toaleta personala, respectand legislatia de ingrijire a pacientului in vigoare.
• Sa observe si sa monitorizeze orice fel de de schimbare in tonusul psihic al pacientilor si sa raporteze de urgenta superiorului direct sau unui asistent aceasta schimbare, iar apoi sa intocmeasca documentele aferente.
• Sa dezvolte o relatie profesionala cu pacientii, cu colegii si cu vizitatorii si sa raspunda prompt si cu politete la solicitarile adresate de acestia.

CERINTE

Pentru a aplica pentru un astfel de job trebuie sa indepliniti urmatoarele conditii:
- Limba Engleza – nivel mediu
- Interval de varsta: 25 – 55 ani
- Experienta – minim 6 luni in domeniul medical
- Posibilitata de a aplica in cuplu

BENEFICII OFERITE

Agentia Eurolife Consulting va ofera:
- Materiale in limba engleza pentru o pregatire aprofundata
- Imbunatatire CV pentru obtinerea JOB-ului
- Asistenta in procedura de plasament si in pregatirea dosarului cu documente
- Fara costuri sau comisioane de plasament
- Bilet de avion – Gratuit
- Asistenta pe toata durata contractului

AGENTIE DE SELECTIE SI PLASARE FORTA DE MUNCA ACREDITATA DE ITM

Cei care aplica pentru aceste posturi vor primi raspuns in cel mai scurt timp iar candidatii compatibili vor fi programati la interviu in Bucuresti.

Ne puteti contacta si dumneavoastra la:

Tel:0213108369 / 0213108370
0722925341 ;0747911614
Tel/ Fax: 0213108370
sau email : contact@eurolife-consulting.ro