Care Assistant- Ingrijire batrani

Siveo IT Resources

Job expirat

RESPONSABILITATI

Care Assistant (Ingrijitor calificat care are cel putin NVQ level2) sau Support Worker (ingrijitor care nu are calificare, asa este denumirea postului pana la obtinerea Certificatului de NVQ) este o persoana care are grija de batrani sau persoane cu dizabilitati, in azile private din Marea Britanie.
Responsabilitati:
• asigurarea confortului rezidentului asistat;
• pregatirea si administrarea alimentelor persoanei asistate;
• acordarea ingrijirilor igienico-sanitare;
• mobilizarea si transportul;
• supravegherea starii de sanatate;
• respectarea si aplicarea prescriptiilor medicale(administrarea medicamentelor);
• acordarea primului ajutor;
• gestionarea resurselor alocate;
• asigurarea conditiilor igienico-sanitare(curatenia casei si a camerelor rezidentilor);
• completarea fisei de ingrijire a persoanei asistate etc.

CERINTE

CANDIDATUL IDEAL
Pot aplica persoanele care:
• au cunostinte de limba engleza de nivel mediu scris si vorbit;
• nu au cazier judiciar;
• sunt clinic sanatoase atat fizic cat si psihic;
• este necesara o minima experienta in ingrijirea batranilor/bolnavilor/persoanelor cu dizabilitati;
• varsta intre 30 – 55 ani.

BENEFICII OFERITE

Asigurare

Siveo IT Resources is a company specialized in technical recruitment with an innovative approach on sourcing. Our team includes specialists with a technical background and human resources specialists with a solid experience in different industries. This combination helps us better understand requirements of employers and supports us to select best candidates. Our main goal is to match the best employers with the best job-seekers.