AU-PAIR IN MAREA BRITANIE, FRANTA, OLANDA , SPANIA

EUROLIFE CONSULTING

Job expirat

RESPONSABILITATI

RESPONSABILITATI:
* supravegherea copiilor minim 25 ore pe saptamana,Daca ati avut grija de frati si surori mai mici, nu va va fi greu deloc, deoarece nu este cu nimic diferit.
Este considerata experienta si va va ajuta sa va integrati mult mai bine in interiorul familiei, deoarece veti stii cu exactitate ce aveti de facut si ce nevoi au copii in general;
* ajutor in gospodarie.Menajul usor este constituit din strangerea jucariilor, strangerea hainutelor, curatarea acestora, uneori spalarea vaselor, gatirea unor mese usoare pentru copii, etc..
In primul rand trebuie sa va ganditi ca sunteti in propria familie, iar in mod normal va ocupati cu treburile casnice, fara a va gandi ca sunteti angajatul cuiva;
* baby-sitting de 2 -3 ori pe saptamana,in functie de necesitatile familiei si de numarul de membrii ai acesteia;

CERINTE

Persoanele care aplica pentru acest program trebuie sa indeplinesca anumite conditii in functie de tara pentru care aplica:
1) Limite de varsta:
Pentru Anglia varsta cuprinsa intre 18- 27(inclusiv) ani.
Pentru Spania varsta cuprinsa intre 18- 28 ani.
Pentru Franta varsta cuprinsa intre 18- 28 ani.
Pentru OLANDA varsta cuprins intre 18-30 ani

2)Starea civila: necasatorit/a si sa nu aiba copii sau alte persoane in intretinere.

3)Cunostintele de limba straina trebuie sa fie la nivel conversational, pentru ca aplicantul sa poate discuta cu familia

BENEFICII OFERITE

O multime de familii gazda va asteapta sa participati la programele AU PAIR si AU PAIR PLUS
IN ANGLIA, IRLANDA DE NORD, SCOTIA, OLANDA, FRANTA , SPANIA.
Programul Au-Pair este o solutie la indemana pentru persoanele care doresc sa calatoresca , sa cunoasca alte civilizatii, sa isi faca noi cunostinte si prieteni, sa vada lumea. Aplicand prin Eurolife Consulting ai garantia aplicarii corecte , un contract ferm , asistenta permanenta si seriozitate.

De la acest program obtii:

# Contract de AU PAIR pe o perioada de pana la 2 ani
#Bani de buzunar, in functie de tara: 340-700 EURO/LUNA SAU CHIAR MAI MULT!
# Pentru munca suplimentara primiti bani in plus!
#MASA SI CAZAREA (in camera separata, dotata corespunzator) sunt GRATUITE
# Participati la studii de aprofundare a limbii tarii gazda
# Beneficiati de concediu platit de 20 zile pe an

ALTE INFORMATII IMPORTANTE:

1)Un au-pair isi alege singur familia si perioada de sedere, cat si data la care doreste sa plece catre familia gazda

2)Durata totala a procedurii de la depunerea dosarului pana la obtinerea unui contract este in medie de 3 saptamani.
3)Zilnic avem peste 10 familii disponibile!!

Agentie de selectie si plasare forta de munca pe plan intern si international, acreditata de ITM .

Cei care aplica pentru aceste posturi vor primi raspuns in cel mai scurt timp iar candidatii compatibili vor fi programati la interviu in Bucuresti.

AGENTIE DE SELECTIE SI PLASARE FORTA DE MUNCA ACREDITATA DE ITM

Ne puteti contacta si dumneavoastra la:

Tel:0213108369 / 0213108370
0722925341 ;0747911614
Tel/ Fax: 0213108370
sau email : contact@eurolife-consulting.ro