Au pair ANGLIA

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Au Pair UK trebuie privind ca o rampa de lansare, o oportunitate ieftina de a vizita UK, cunoaste alte culturi si de ce nu? de a obtine BLUE CARD (dreptul de munca fara restrictii in UK). Programul ofera drept de lucru la familie pe maxim 2 ani, cel mult 25 de ore pe saptamana si 2 nopti de babysitting, este ieftin si plecarea e rapida! Se lucreaza maxim 5 ore pe zi, maxim 5 zile pe saptamana.

Avantaje BRGwork:

lucram cu partenerii nostri din 2006, am avut vize emise inainte de EU
cunoastem legislatia din Uk, o vei primi si tu, am verificat informatiile direct la autoritatile din UK
am vizitat birourile partenerilor nostri
ne-am intalnit cu au pair-ii nostri in UK si feedback-ul lor este pozitiv
oferim informatii si suport si dupa sosire
vi se ofera prin selectie si curs de Nanny
Viziteaza blog-ul BRGwork pentru testimoniale sincere sau intra in contact direct cu cei plecati pe facebook!

CERINTE

Oricine are suficient de multa dragoste si este dispus sa iubesca copiii Familiei gazda ca si pe fratii sau surorile sale mai mici si indeplineste cumulativ conditiile de mai jos:

varsta cuprinsa intre 17- 27 de ani
fara dependenti (sot/sotie/copii)
nivelul de cunostinte de limba Engleza trebuie sa fie suficient de ridicat pentru a nu intampina probleme pe perioada sederii sau in timpul studiilor
experienta in ingrijirea copiilor, in general
nu intentionati sa petreceti mai mult de 2 ani in UK ca Au Pair
fara antecedente penale
stare fizica si mentala sanatoasa
trebuie sa fi cetateanul unui stat care a semnat schema pe acest program (Republica Moldova NU se califica)
Au Pair-ul trebuie sa fie flexibil, matur si dornic sa petreaca un an in preajma copiilor. Pe parcusul sederii in UK, trebuie sa fiti ca un mesager al culturii noastre si sa fiti deschis spre a prezenta Familiei Gazda cateva dintre traditiile pe care le respectam cu mandrie de atatia ani!

BENEFICII OFERITE

Serviciile programului BRGwork:

asistenta in vederea intocmirii dosarului
extras din legislatia tarii gazda privind programul Au Pair- in LIMBA ROMANA
gasirea unei familii SIGURE
pachet informativ inainte de plecare
asistenta in vederea pregatirii plecarii
sesiune de informare inainte de plecarea din tara
informatii locale privind scoala de limba
suport local pentru situatii de urgenta
vei primi informatii despre comunitatea locala si alti Au Pair din zona!
Beneficii de natura financiara:

plata neta, saptamanala de MINIM 65GBP (se modifica in functie de CE)
camera privata si toate 3 mesele incluse; daca ai sta in Londra sa studiezi, oare cat ar costa?
activitati sociale si culturale regulate, impreuna cu alti Au Pair
suport de la o echipa cu experienta in domeniu (inclusiv telefon pentru urgente)
concediu aferent perioadei lucrate