Asistenti Medicali Anglia NHS ( bonus £ 200 + prima luna cazare gratuita)

NEU Professionals

Job expirat

RESPONSABILITATI

NEU Professionals recruteaza Asistenti Medicali romani (m/f) cu/fara experienta pentru Spitale Publice NHS pentru Marea Britanie.
Avem la dispozitia dvs. peste 50 de locuri de munca.
Vom sustine interviuri prin Skype cu managerii grupurilor Western Sussex Hospitals NHS Foundation Trust WSHFT ( http://www.westernsussexhospitals.nhs.uk ) si Sussex Community Hospitals NHS Trust SCT ( www.sussexcommunity.nhs.uk), un total de 8 Spitale Publice de pe coasta de Sud a Angliei.

WSHFT si SCT va ofera:
- Salariu Band 5 estimat intre £21,388 si £27,901 brut anual ( calculat in functie de experienta dvs. profesionala ).
- Rate suplimentare pentru turele de noapte si sambata +30%, duminica si sarbatori +60%
- Orar mixt (zile, nopti, sfarsit de saptamana) de 37,5 ore saptamanale: 3 x de 12.5 ore
- Contracte permanente in regim full time, plus posibilitatea de a face ore extra
- Prima luna de cazare gratuita
- Bonus de £200 oferit la primul salariu
- Voucher pentru ingrijirea copiilor
- Program flexibil pentru parinti
- 27 de zile de concediu platit
- Excelente oportunitati de dezvoltare profissionala
- Plan de pensii foarte bun, licenta de maternidade si paternitate, reduceri la magazinele locale si restaurante

Candidatii trebuie sa indeplineasca urmatoarele conditii:

- Inregistrati in NMC sau in proces de inregistrare www.nmc-uk.org
- Cunostite de limba engleza, vorbit si scris , minim nivel B2
- Posibilitate si disponibilitate de a incepe contractul in timp de 3 luni de la interviu

Candidatii care vor obtine un loc de munca la WSHFT sau la SCT vor beneficia de o perioada de integrare si training complet de 6 saptamani. Pe parcursul acestei perioade de training (primele 6 saptamani) salariul este calculat in raport cu Banda 3 £19,268 pa.

INTERVIURILE VOR FI SUSTINUTE PRIN SKYPE!
Daca sunteti interesati si doriti sa aflati mai multe informatii despre oferta si processul de recrutare, va rugam sa ne trimiteti CV-ul dvs. cat mai detaliat in limba engleza la:
adriana@neuprofessionals.com
*CV –ul dvs. trebuie sa fie cat mai detaliat, continand detalii legate de experienta, specializare, caracteristicile spitalului in care lucrati , principalele dvs. activitati si responsabilitati in cadrul spitalului,etc si informatii legate de statutul NMC.
Pentru ca hotararea de a lucra si de a locui in alta tara se pare sa fie una dintre cele mai grele hotarari pe care le-ati luat, avand in vedere ca procesul intre aceasta hotarare si integrarea in noua cultura si maniera de a lucra necesita efort,dedicatie si energie din partea tuturor partilor implicate, va asiguram asistenta pe toata durata programului, asa ca nu ezitati sa ne contactati!

IMPORTANT:
NEU Professionals nu percepe nici un fel de taxa sau comision candidatilor, nici inainte si nici dupa obtinerea locului de munca in Marea Britanie!

NEU Professionals Limited
Registered Address: Third Floor, 207 Regent Street, London, W1B 3HH, United Kingdom | Company Registration Number 8814670 | Website www.neuprofessionals.com

CERINTE

Suntem o agentie britanica specializata in recrutarea de personal medical din toate tarile Uniunii Europene. Nucleul afacerii noastre este recrutarea de asistenti medicali pentru diverse grupuri de nursing homes de prestigiu si Spitale Publice ( NHS ) din sudul Angliei .
In momentul de fata dorim sa extindem serviciile noastre si în Romania, deoarece, incepand de la 1 ianuarie 2014, nu va mai fi necesara obtinerea unui permis de munca pentru asistentii medicali care doresc sa lucreze in Marea Britanie.

Scopul nostru este de a va indruma si a va deschide un nou drum spre o cariera care sa reflecte propriile dvs. ambitii și planuri si speram sa fim în masura sa va ajutam atat acum cat si pe viitor. Suntem foarte mandri de feedback-ul primit din partea candidatilor si va invitam sa vizitati rubrica de “ testimonials” de pe site-ul nostru www.neuprofessionals.com

Suntem disponibili 24/7 sa discutam despre planurile dvs. de viitor si asteptam cu nerabdare sa ne contactati !

www.neuprofessionals.com