Specialist marketing

Marius Jeler Recruitment

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Implicarea in definirea strategiei anuale de marketing (plan si buget marketing);
- Cercetarea de modalități noi de fidelizare a clientilor prin analizarea cifrelor de vanzari și stocuri precum si realizarea promoțiilor pentru produsele companiei;
- Crearea de materiale atractive şi standuri la expozitii si targuri pentru a asigura un trafic cât mai mare de posibili clienti.
- Colaborarea cu inginerii de vânzări pentru furnizarea către ei a materialelor promoţionale în timp util;
- Organizarea si participare la evenimente (expoziţii, targuri şi seminarii)
- Cercetare de piata, studiul concurentei, documentare si analiza de informatii, pregătirea materialelor promoţionale (printuri digitale, obiecte promoţionale, broşuri, etc);
- Participarea la evaluarea rezultatelor campaniilor de marketing.

CERINTE

Studii superioare;
Cunoștințe de marketing operational;
Cunoașterea pieței media;
Operare PC: Ms Office, editare grafica (Corel, Adobe)
Ușurință de a ințelege informații din surse multiple;
Abilități de comunicare, organizare și deschidere spre nou.

BENEFICII OFERITE

Salariu in acord cu performantele. tichete de masa, transport gratuit, prime, bonusuri.

DESCRIEREA FIRMEI

Servicii profesionale de recrutare si executive search.