SPECIALIST ACHIZITII ELECTRICE

SC TOBIMAR SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Defineste gama de produse alocate

- Intocmeste si actualizeaza fisele de produs in softul de gestiune: preturi, descriere, gama, etc.

- Elaborarea politicilor de promovare a produselor noi şi a celor existente

- Intretine lista de pret si efectueaza comparaţii in piaţă

- Propune si realizeaza OFERTE SPECIALE (Bundle-uri, Produse la preturi speciale, Lichidari de stoc, etc)

- Urmareste permanent stocul si analizeaza indicatorii specifici (vanzari, marja, stoc,etc)

- Asigura suport pentru departamentul de Vanzari

- Mentine relatia cu furnizorii alocati gamei de produse in vederea obtinerii informatiilor cu privire la pret, gama, fise tehnice, descrieri, poze de produse

- Participa la intalnirile cu furnizorii pentru negocierea conditiilor contractuale in vederea obtinerii celui mai bun pret

- Administreaza baza de date furnizori

- Realizeaza comenzi catre furnizorii interni sau externi.

CERINTE

- Studii superioare absolvite (profil tehnic/economic)

- Experienta in achizitii de preferat produse electrice - minim 1 ani

- Cunoasterea pietei produselor electrice e un avantaj

- Limba engleza nivel avansat

- Cunostinte operare Microsoft Office, ERP

- Bune abilitati de negociere.

BENEFICII OFERITE

- salariu atractiv

- Posibilitati de dezvoltare a carierei

SC TOBIMAR SRL este o companie privata cu capital integral romanesc si o cifra de afaceri de peste 10 mil. EUR. Domeniul de activitate : comert cu materiale si produse destinate instalatiilor electrice si sistemelor de iluminat. Cu o prezenta de peste 10 ani pe piata romaneasca a echipamentelor si materialelor electrice , compania si-a castigat prestigiul prin competenta si profesionalism. Viziunea companiei : TOBIMAR isi propune sa devina una din cele mai apreciate firme furnizoare de materiale si echipamente electrice de pe piata romaneasca.