Reprezentant medical

perfect target consulting

Job expirat

RESPONSABILITATI

- promovarea produselor farmaceutice
- sustinerea vanzarilor, indeplinirea obiectivelor de vanzari
- colaboreaza cu Bussiness Manager si Product Manager
- mentinerea si dezvoltarea relatiilor cu clientii companiei
- identificarea de noi clienti - intocmirea bazei de date de clienti
- stabilirea de noi contacte cu potentiali clienti
- prezentarea si promovarea brandului la clientii companiei
- supervizeaza, identifica si implementeaza modalitatea de prezentare a produselor
- executa si coordoneaza activitati specifice (direct marketing, sampling)
- intocmirea periodica a planurilor de activitate, a rapoartelor de activitate.
- monitorizarea activitatii concurentei
- negociere si incheiere contracte

CERINTE

- cunoasterea produselor si a caracteristicilor specifice brandului - reprezinta un avantaj
- studii superioare absolvite (Medicina / Farmacie);
- experienta de minim 1 an pe o pozitie similara;
- cunostinte avansate de PC (Word, Excel, PowerPoint);
- limba engleza - nivel avansat;
- cunostinte solide de marketing
- excelente abilitati de comunicare, prezentare;
- aspect profesional - business
- putere de convingere;
- capacitate de a lucra in echipa;
- atitudine proactiva, flexibilitate, dinamism, autoorganizare
- rezistenta la stres;
- permis auto (categoria B)
- disponibilitate pentru deplasari

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial atractiv corelat cu performanta
- 1-3% comision din vanzari
- mediu de lucru profesionist
- oportunitati de training si dezvoltare profesionala
- oportunitati de promovare
- autoturism de servici, telefon mobil

Suntem prefesionisti si capabili. Daca esti angajator iti vom oferi servicii prompte si de calitate la preturi convenabile. Te vom consilia si vom gasi impreuna omul perfect pentru ca afacerea ta sa prospere. Daca esti candidat, te vom ajuta sa gasesti jobul care ti se potriveste, un loc unde sa-ti construiesti o cariera si sa fii apreciat. Daca vrei sa inveti mai multe, iti oferim training in domenii variate si de viitor. Impreuna construim cariere de succes!